مزایای بازسازی ساختمان چیست؟

مزایای بازسازی ساختمان چیست؟

مزایای بازسازی ساختمان

مزایای بازسازی ساختمان بی شمارند و در این نوشته قصد داریم به عواملی مانند این که بازسازی منزل باعث بهره وری انرژی خواهد شد بپردازیم. بهترین و مقرون به صرفه ترین انتخاب این است که با نوسازی سقف و نما شروع شود. عملیات بازسازی دارای دو دسته اصلی است:

 • بازسازی و مرمت قسمت های مهمی که بر استحکام ساختمان تاثیر گذارند.
 • بازسازی بخش هایی که از لحاظ زیبایی در معرض دید هستند.

اگر ساختمان مورد نظر شما قدیمی است، بازسازی آن مهم است زیرا تاثیر زیادی بر سلامتی شما خواهد داشت. بازسازی منزل و مرمت ساختمان بیشتر در دیوارهایی که دارند یا با گذشت زمان و نشست زمین دچار ترک شده اند انجام می شود.ابتدا بایستی دیوارها مرمت شوند، معمولا دیوارهای حائل در ابتدا تخریب نمی شوند زیرا ستون های ساختمان که موجب استحکام ساختمان شما هستند روی آنها قرار دارند و وظیفه ی تحمل وزن سازه ساختمان را بر عهده دارند.

 

مزایای بازسازی ساختمان

 • بهره وری انرژی: بازسازی منزل باعث بهره وری انرژی خواهد شد. بهترین و مقرون به صرفه ترین انتخاب این است که با نوسازی سقف و نما شروع شود.
 • فضای زندگی جدیدی ایجاد می کنید: تبدیل اتاق زیر شیروانی برای ایجاد فضای جدید زندگی اغلب مشهودترین راه حل است. یک سقف زمینی این فضای اضافی را فراهم می کند.این تبدیل باید همراه با عایق حرارتی سقف شما باشد تا فضای جدید زندگی گرم شود و راندمان انرژی را بهبود بخشد و همچنین سقف شما را با آخرین ایمنی و افزایش ایمنی و افزایش طول عمر ، به آخرین استانداردها برساند.
 • بحث زیبایی شناسی و ظاهر جدید: در بازسازی خانه برای دستیابی به ظاهر شخصی و فضایی با احساس خوب چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟رنگ ها تفاوت بزرگی ایجاد می کنند و البته مواد پیرامون ما. علاوه بر این ، باید نور روز و چیدمان اتاق را نیز در نظر بگیرید.وقتی صحبت از زیبایی شناسی می شود ، ظاهر بیرونی نیز بسیار مهم است. با توجه به طیف گسترده ای از رنگ ها و شکل ها ، آجرها و کاشی های سقفی گل رس برای بیان خواسته های فردی کاملاً مناسب هستند.
 • سرمایه گذاری: بازسازی ساختمان نه تنها یک سرمایه گذاری در کیفیت زندگی شما بلکه در خود ساختمان نیز محسوب می شود زیرا باعث افزایش ارزش ملک و افزایش طول عمر آن می شود.پس انداز طولانی مدت با کاهش مصرف انرژی ، کاهش صورتحساب ابزار و هزینه های پایین تر برای نگهداری در آینده حاصل می شود.مصالح ساختمانی ساخته شده از خشت سخت و مستحکم و در نتیجه بخصوص با دوام است. به سختی هزینه های تعمیر و نگهداری متحمل شده و ارزش ساختمان شما نه تنها حفظ نشده بلکه انتظار می رود افزایش یابد.به طور خلاصه ، مصالح ساختمانی سرامیکی در هنگام بازسازی آپارتمان مزایای بسیاری دارد.

 

مزایای بازسازی ساختمان

نوسازی و بازسازی مزایای بازسازی ساختمان

به منظور بازسازی خانه کلنگی و مدیریت هزینه های آن باید برنامه ریزی را در اولویت کارهایتان قرار دهید چرا که عدم برنامه ریزی در این زمینه موجب پیشامدهایی می شود که خسارات مالی بسیاری را می تواند به همراه داشته باشد. همچنین با در نظر گرفتن برنامه ریزی برای بازسازی خانه های فرسوده، اگر قصد بازسازی خانه کلنگی خود را دارید اما بودجه شما محدود است می توانید از گزینه های جایگزین و موقت برای بازسازی بخشی از خانه استفاده کنید.شما باید ابتدا مشخص کنید که کدام بخش از خانه شما در اولویت بازسازی است. برای مثال اگر اتاق خواب شما کسل کننده و قدیمی و بی روح شده، آن را در اولویت کارتان قرار دهید و به جای هزینه های گزاف بازسازی از یک کاغذ دیواری با رنگ و طرح جذاب استفاده کنیدبرای این کار نیاز نیست تا همه بخش ها و دیوارهای اتاق را کاغذ دیواری کنید و فقط اجرای آن بر روی دیواری که ترک خورده یا قدیمی است تاثیر بسیاری را در حال و هوای خانه شما به وجود می آورد. یا گزینه دیگر آنکه می توانید تنها کفپوش خانه یا بخشی از خانه مانند پذیرایی را تغییر دهید

 

دلایل و مزایای بازسازی ساختمان

 • تخریب جزئی و یا کلی بافت ساختمان
 • گرایش به تغییر و بازسازی آپارتمان و در نتیجه ایجاد تنوع در محیط زندگی افراد
 • افزایش استحکام و پایداری ساختمان در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی مانند سیل، زلزله و …
 • تصمیم به تغییر کاربری فضاهای ساختمان و تغییر دکوراسیون داخلی آنها
 • افزایش جمعیت در خانواده و در نتیجه نیاز به فضای بیشتر و استفاده درست از منزل
 • مدرن کردن سبک بازسازی ساختمان و همراهی با پیشرفت و تغییرات تکنولوژی

 

بازسازی ساختمان چطور انجام می‌شود؟

قبل از هر کاری ابتدا این را در نظر داشته باشید که هزینه های بازسازی و نوسازی ساختمان همیشه کمتر از احداث یک ساختمان جدید است. و این یک امر ضروری است که هر ساختمانی با توجه به کیفیت مصالح مورد استفاده پس از مدتی فرسوده شده و نیاز به بازسازی پیدا می کند چراکه ساختمان پس از طی شده عمر مفید خود نسبت به عواملی مثل زلزله و یا سیل به شدت آسیب پذیر می شود.

قبل از هر کاری ابتدا این را در نظر داشته باشید که هزینه های بازسازی ساختمان همیشه کمتر از احداث یک ساختمان جدید است. و این یک امر ضروری است که هر ساختمانی با توجه به کیفیت مصالح مورد استفاده پس از مدتی فرسوده شده و نیاز به بازسازی پیدا می کند چراکه ساختمان پس از طی شده عمر مفید خود نسبت به عواملی مثل زلزله و یا سیل به شدت آسیب پذیر می شود.ضمن اینکه امروزه با توجه به گسترده شدن آپارتمان نشینی و کوچک بودن و کم متراژ بودن ساختمان ها، خانه ها حالت زیبا و جذاب خود را از دست می دهد و بسیار خسته کننده می شود در این صورت به نظر می رسد زیباسازی و بازسازی حتی یک قسمت کوچک از خانه به طور مثال آشپزخانه می تواند در نشاط، آرامش و سلامت روحی به اعضای خانواده کمک کند.

بازسازی نه تنها افتخار گذشته را حفظ میکند بلکه به معنای نگاه به آینده است.بازسازی ساختمان ها به ما کمک می کند تا فضای بیشتری ایجاد کنیم و مصرف انرژی را کاهش دهیم و میراث فرهنگی خود را حفظ کنیم ضمن اینکه ساختمان را به آخرین استانداردهای فنی نزدیک می کنیم.دلایل زیادی برای بازسازی خانه وجود دارد که از جمله مهمترین آن ها، افزایش راحتی زندگی و آب و هوای داخلی است. در عین حال، می توانید مصرف انرژی خود را کاهش داده و از این طریق در هزینه صرفه جویی کنید.همچنین می تواند یک تصمیم زیبایی شناختی باشد، شاید خانه شما به چهره ای نیاز داشته باشد و شما می خواهید یک ظاهر جدید به آن بدهید.

 

بازسازی و نوسازی

قبل از هر چیز لازم است بدانید که بازسازی و نوسازی با هم متفاوت اند اما خیلی از افراد این دو اصطلاح را اشتباهاً به جای هم استفاده می کنند. بازسازی ساختمان به معنای انجام تعمیرات و اقدامات مرمتی روی یک بنای قدیمی است که عمر بنا را افزایش می دهد، اما تمام تلاش بر این است که در طی این تعمیرات کمترین میزان تغییر در ظاهر ساختمان ایجاد شود. بازسازی بنا در واقع همان فرآیندی است که بر روی بناهای تاریخی انجام شده و مانع از بین رفتن این بناها می شود.در مقابل نوسازی ساختمان به معنای آن است که یک خانه یا ساختمان قدیمی را به طور کامل تعمیر کنید. در این تعمیرات احتمالاً ظاهر و باطن ساختمان تا حد زیادی تغییر خواهد کرد. در این فرآیند ممکن است تأسیسات، نمای بیرونی، نمای داخلی و نقشه داخلی خانه تغییر کند. به طور کلی هدف از نوسازی ساختمان تبدیل کردن یک بنای فرسوده به بنایی نو و زیباست، در حالی که هدف از بازسازی ساختمان افزایش پایداری آن است. در اصطلاح عرفی وقتی افراد از بازسازی خانه صحبت می کنند در واقع منظورشان همان نوسازی خانه است.

 

درخواست مجوز تعمیرات خانه

هزینه بازسازی مزایای بازسازی ساختمان

بر طبق قوانین بازسازی ساختمان، تمام عملیات موردنظر برای بازسازی یا نوسازی ساختمان به مجوز نیاز ندارد بلکه تعدادی از اصلاحات و تعمیرات باید با تأیید شهرداری و اخذ مجوز صورت گیرد. به طور مشخص برای انجام اقدامات زیر نیازی به دریافت مجوز از شهرداری وجود ندارد:

 • کلیه اقدامات مربوط به تعمیر و تعویض کف سازی طبقات و زیرزمین
 • سیمان کاری و سفیدکاری
 • نقاشی
 • کلیه اقدامات مربوط به تعمیر و تعویض نمای ساختمان
 • تغییرات مربوط به محوطه و حیاط ساختمان (مثل ساخت باغچه)
 • احداث حوض یا استخر به شرط آن که منجر به از بین رفتن فضای پارکینگ نشود
 • تعمیرات مربوط به شیروانی و بام ( مثل قیرگونی و آسفالت، نصب موزاییک و…)
 • تعمیرات مربوط به سرویس های بهداشتی
 • تعویض در و پنجره ها
 • تعمیرات لوله کشی ساختمان
 • تعمیرات سیم کشی ساختمان
 • نصب کولر و شوفاژ
 • تخلیه و حفر چاه فاضلاب

 

برآورد هزینه بازسازی ساختمان چطور انجام می شود؟

به منظور برآورد هزینه بازسازی خانه قدیمی از هزینه های دیگری که باید انجام دهید مطمئن شوید و پس از آن به سراغ تهیه یک لیست جامع از قسمت هایی که می خواهید بازسازی خانه را در آن انجام دهید بروید. پس از آن هزینه هر کدام را به صورت حدودی برآورد کرده و زمانی که هر کدام از این بخش ها برای بازسازی نیاز دارند را نیز معین کنید.البته در مرحله برآورد هزینه بازسازی خانه کلنگی و در همه مراحل دیگر نباید فراموش کرد که مشورت گرفتن از کارشناسان در زمینه بازسازی خانه های فرسوده بسیار ضرورت دارد. هزینه های بازسازی خانه های فرسوده در حالت کلی شامل موارد زیر می شود:

 • هزینه خرید مصالح
 • هزینه حمل و نقل زباله
 • هزینه تعمیرات (در صورت نیاز شما)
 • هزینه تغییر دکوراسیون (در صورت نیاز شما)
 • هزینه مجریان، پیمانکاران، کارگران و نیروهای حضور یافته در پروژه بازسازی

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.