نکاتی که در روند بازسازی خانه اهمیت حیاتی دارند

نکاتی که در روند بازسازی خانه اهمیت حیاتی دارند

روند بازسازی خانه به چه صورت است؟

در مورد پروژه بازسازی یا نوسازی ساختمانی و روند بازسازی خانه، شما سه انتخاب اصلی دارید: ملکی جدید بسازید، فضای فعلی خود را بازسازی کنید، یا فضای جدیدی را خریداری و بازسازی کنید. تصمیم گیری بین این گزینه ها تاثیر زیادی بر بودجه پروژه شما، برنامه زمانی و ساختار حاصل خواهد داشت. گزینه ای که برای پروژه شما مناسب است به اهداف شما و خود ساختمان یا ملک بستگی دارد. در این مقاله، ما قوانین کلی را ارائه خواهیم کرد تا به شما کمک کند تعیین کنید چه زمانی بهتر است که جدید بسازید در مقابل بهترین زمان برای بازسازی. ابتدا، ما به نحوه تأثیرگذاری گزینه بازسازی یا ساخت جدید بر سه عامل اصلی پروژه شما می پردازیم: هزینه، مدت زمان و طراحی. سپس، با نگاهی گذرا به جوانب مثبت و منفی این انتخاب ها، موارد را خلاصه می کنیم. البته هیچ چیز نمی تواند جایگزین چت یک به یک با یک متخصص ساخت و ساز شود. مهم نیست که در چه مرحله ای از فرآیند برنامه ریزی هستید، ما دوست داریم در مورد پروژه و اهداف خاص شما با شما صحبت کنیم.

 

کدام روند بازسازی خانه مقرون به صرفه است؟

هزینه یکی از عوامل تاثیرگذار در یک پروژه ساختمانی است. همه ما می خواهیم در ازای پولی که باید خرج کنیم بیشترین بهره را ببریم. وقتی نوبت به انتخاب ساخت جدید یا نوسازی می رسد، اغلب تصمیم می گیریم که کدام یک از نظر مالی منطقی تر است.

 

قیمت نوسازی

هزینه بازسازی منزل هزینه بازسازی تجاری هزینه بازسازی هزینه بازسازی ساختمان

ممکن است شهودی به نظر برسد که شروع با یک قطعه زمین تازه و برپایی یک ساختمان جدید گزینه پرهزینه‌تری باشد. در ازای یک تخته سنگ تمیز، شما مسئول تمام کارهای سایت، نصب تاسیسات، و ساخت خود سازه از فونداسیون تا پایانه های بیرونی خواهید بود. از آنجایی که ساخت جدید معمولاً شامل محدوده کاری پیچیده‌تر، ساعات کار بیشتر و مواد بیشتر است، گزینه گران‌تری خواهد بود. با این حال، مواردی وجود دارد که بازسازی می تواند گران تر شود.

 

قیمت و روند بازسازی خانه

با تغییر کاربری فضای موجود، هزینه تغییر ساختار متناسب با نیازهای خود را بر عهده خواهید داشت. شما همچنین مسئول ارتقای ساختمان موجود بر اساس کدهای ADA مدرن، بهداشت و ایمنی خواهید بود. برخی از ویژگی‌های ساختمان موجود را می‌توان به حال خود رها کرد، بسته به اینکه بازسازی‌ها چقدر گسترده است. این بخش‌ها کمک می‌کنند تا هزینه بازسازی کمتر از بسیاری از ساختمان‌های جدید باشد. با این حال، همیشه اینطور نخواهد بود. به طور کلی، هر چه ساختمان قدیمی تر باشد، هزینه بازسازی بیشتر خواهد بود. بازسازی ها همچنین فضایی را برای موارد غیرمنتظره باقی می گذارد، به این معنی که تیم ساخت و ساز شما نمی تواند کاملاً مطمئن باشد که پس از شروع ساخت و ساز با چه شرایط یا شگفتی هایی مواجه خواهند شد، که به طور بالقوه می تواند هزینه و زمان را به پروژه شما اضافه کند. این امر می تواند به ویژه در صورتی اتفاق بیفتد که از مصالح ساختمانی سمی مانند رنگ سرب یا آزبست در ساخت اولیه استفاده شده باشد و نیاز به کاهش داشته باشد.

با این حال، ممکن است کمک‌های بلاعوض یا کمک‌هایی وجود داشته باشد که می‌تواند به کاهش هزینه بازسازی یک سایت کم استفاده یا آسیب‌دیده کمک کند. این می‌تواند برای جامعه عالی باشد و برای محیط‌زیست بهتر باشد، بنابراین دولت‌ها و بنیادهای خارجی ممکن است مشوق‌های مالی برای تشویق توسعه‌دهندگان و کسب‌وکارها برای بازپس‌گیری این ویژگی‌ها فراهم کنند. از سوی دیگر، اگر فقط به دنبال تازه‌سازی و احیای فضای موجود خود هستید، به‌ویژه اگر در چند دهه گذشته ساخته یا به‌روزرسانی شده باشد، بازسازی احتمالاً گزینه مقرون‌به‌صرفه‌تری خواهد بود. به عنوان یک قاعده کلی، بازسازی اغلب کمتر از ساختن جدید است. با این حال، اگر در حال بازسازی یک ساختمان قدیمی هستید که روزهای بهتری را دیده است، ممکن است اینطور نباشد.

 

روند بازسازی خانه و سرعت آن

مدت زمان پروژه بر اساس محدوده پروژه، وضعیت ساختمان موجود (در صورت بازسازی) و اینکه آیا عملیات سازمان شما نیاز به ادامه در کنار فعالیت های ساخت و ساز دارد یا خیر، متفاوت خواهد بود.

 

روند بازسازی خانه در ساخت و ساز جدید

مدت زمان یک پروژه ساخت و ساز جدید اغلب بیشتر از مدت زمان بازسازی خواهد بود که دلیل آن حجم عظیم کاری است که باید توسط شرکت بازسازی اجرا شود. با ساخت و ساز جدید، شما مسئول حک کردن یک سایت و فونداسیون برای ساختمان هستید. شما باید تمام تجهیزات کاربردی را بچینید. شما باید کل سازه را از ابتدا بسازید و آن را با تکمیل تکمیل کنید.

 

روند بازسازی خانه

در مقایسه با ساخت و ساز جدید، بازسازی اغلب می تواند گزینه سریع تری باشد. از آنجایی که شما از ابتدا شروع نمی کنید، و بسیاری از عناصر ساختمانی لازم در حال حاضر در محل قرار دارند و می توانند در ساختمان بازسازی شده ادغام شوند، تیم ساخت و ساز شما کار بسیار کمتری برای بازسازی و نوسازی برای انجام خواهند داشت. گفته می شود، مواردی وجود دارد که این مورد وجود نخواهد داشت. به خصوص در مورد ساختمان‌های قدیمی و تاریخی، مدت زمان پروژه می‌تواند فراتر از زمانی باشد که برای ساختن جدید طول می‌کشد. به خصوص اگر مصالح ساختمانی مضری وجود داشته باشد که باید کاهش یابد.

هزینه بازسازی و نوسازی هزینه بازسازی ساختمان

یکی از عوامل مهمی که باید در هنگام انتخاب بازسازی یا ساخت از ابتدا در نظر بگیرید، تأثیری است که بر عملیات شما خواهد داشت. اگر در حال بازسازی تاسیساتی هستید که در حال حاضر در خارج از آن کار می کنید، ممکن است مجبور شوید عملیات خود را طوری تنظیم کنید که ایمن در کنار تیم ساخت و ساز خود کار کنید.  در بیشتر موارد، بازسازی یک ساختمان موجود نسبت به ساخت یک ساختمان جدید سریعتر خواهد بود. با این حال، اگر ساختمانی که در حال بازسازی است به ویژه قدیمی باشد یا نیاز به کار بازسازی داشته باشد، ممکن است این مورد صادق نباشد.

 

کدام گزینه منجر به طراحی جذاب تر و کاربردی تر می شود؟

زیبایی شناسی یک ساختمان پیامی قدرتمند برای کسانی که در آن ساکن هستند یا از آن بازدید می کنند ارسال می کند. روکش های مخملی می توانند احساس راحتی را به شما منتقل کنند. مینیمالیسم شیک و مدرن می تواند کارایی را نشان دهد. چیدمان تاسیسات شما نیز مهم است. هنگام سرمایه گذاری در یک پروژه ساخت و ساز، می خواهید مطمئن باشید که از نتیجه راضی هستید، هم از نظر ظاهر و هم از نظر عملکرد.

 

روند بازسازی خانه و طراحی ساختمان جدید

در بیشتر موارد، ساختن جدید بیشترین کنترل را بر نحوه ظاهر شدن نتیجه و نحوه عملکرد ساختمان به شما می دهد. با یک ساختمان جدید، می توانید پروژه را دقیقاً مطابق با نیازهای خود طراحی کنید. از اندازه و چیدمان گرفته تا بهره وری انرژی و پارکینگ.

 

طراحی مجدد و روند بازسازی خانه

با بازسازی خانه، شما کمی بیشتر به محدوده ساختار موجود محدود می شوید. در حالی که مطمئناً می توانید دیوارها را جابجا کنید، به سازه اضافه کنید و ساختمان را مطابق با نیازهای خود بسازید، چشم انداز خود را از پایه ایجاد نخواهید کرد. گفته می شود، ساختمان های بازسازی شده و تغییر کاربری می توانند شخصیت یا جذابیت منحصر به فردی داشته باشند که به راحتی با ساخت و سازهای جدید، به ویژه با مکان های قدیمی تر، قابل تطبیق نیست.

این جذابیت می تواند در ایجاد فضای جذابی که مشتریان، مشتریان، اعضا یا کارمندان بخواهند در اطراف آن حضور داشته باشند بسیار کمک کند. کارخانه‌های قرن نوزدهمی را با دیوارهای آجری و پنجره‌هایی از کف تا سقف که به آپارتمان‌ها تغییر کاربری داده‌اند، یا خانه‌های قدیمی منحصربه‌فرد پر از شخصیت که به یک دفتر کار تبدیل شده‌اند، در نظر بگیرید. با این حال، زیبایی در چشم بیننده است و عملکرد به نیازهای منحصر به فرد سازمان شما برای فضای جدید بستگی دارد. در بیشتر موارد، ساخت و ساز جدید حداکثر کنترل را بر طراحی امکان پذیر می کند. با بازسازی، شما تا حدودی توسط ساختار موجود محدود می شوید، اما ساختمان های تاریخی می توانند زیبایی منحصر به فردی را ارائه دهند.

 

در روند بازسازی خانه چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

بازسازی یک ملک یک کار بزرگ است و موارد زیادی را باید در نظر گرفت، از جمله:

 

نقش قدمت ملک در روند بازسازی خانه

اکثر بازسازی های ملک در خانه های قدیمی انجام می شود. با این حال، این بدان معناست که اغلب موارد شگفت‌انگیزی در زیر کف‌ها یا دیوارها در کمین هستند و این شگفتی‌ها می‌توانند بر بودجه شما تأثیر بگذارند. بنابراین، همیشه ارزش دارد که قبل از خرید ملک برای بازسازی، قدمت آن را در نظر بگیرید. برای اینکه بدانید خانه شما چند ساله است، بهترین مکان برای شروع، اداره ثبت اسناد و املاک است. اداره ثبت اسناد و املاک سوابق تمام زمین ها را دارد، اما مقامات محلی شما نیز می توانند مکان خوبی برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد ملک شما باشند.

 

 ویژگی های اصلی در روند بازسازی خانه

روند بازسازی خانه

خانه های قدیمی اغلب مملو از شخصیت و ویژگی های اصلی هستند. قبل از شروع بازسازی تصمیم بگیرید که آیا می خواهید اینها را حفظ کنید. ویژگی‌های دوره اغلب می‌تواند به یک ملک ارزش بیافزاید، بنابراین اگر به فروش در آینده نزدیک فکر می‌کنید، ممکن است بخواهید چیزهایی مانند شومینه‌های پرآذین، کف کاشی یا قالب‌های تزئینی را نگه دارید یا آن‌ها را بازسازی کنید. هنگام انجام یک بازسازی در مقیاس بزرگ، می توان به راحتی در دام افتادن یک خانه به استخوان های خالی آن افتاد و در حالی که تبدیل یک ملک به یک پوسته می تواند شما را قادر سازد تا با لمس و سلیقه خود به هر منطقه رسیدگی کنید، این به معنای هزینه بیشتری نیز خواهد بود. زمانی که ممکن است عناصری از دارایی شما وجود داشته باشد، باید آن را نگه دارید. قبل از شروع کار اصلی، در مورد ویژگی های اصلی ملک خود و نحوه استفاده از آنها با برنامه هایی که در ذهن دارید فکر کنید. نه تنها نگه داشتن برخی چیزها باعث صرفه جویی در پول شما می شود، بلکه می تواند به حفظ شخصیت دارایی شما نیز کمک کند.

 

روند بازسازی خانه و دسترسی به ملک شما

کار بازسازی عمده اغلب به ماشین آلات عمده نیاز دارد. بنابراین، قبل از شروع هر کاری، باید با سازنده یا پیمانکار خود مشخص کنید که چگونه می‌خواهند ماشین‌آلات بزرگ را به محل ملک شما وارد کنند. همچنین ممکن است مجبور شوید با همسایگان خود صحبت کنید اگر دسترسی از طریق زمین آنها مورد نیاز است یا اگر دسترسی ماشین آلات به هر طریقی بر آنها تأثیر بگذارد. همچنین ترتیبی که برای بازسازی خانه خود انجام می دهید بسیار مهم است.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.