چگونه چربی کابینت آشپزخانه خود را تمیز کنیم؟

چگونه چربی کابینت آشپزخانه خود را تمیز کنیم؟

از شر چربی کابینت آشپزخانه خلاص شوید!

از کثیفی کابینت آشپزخانه و چربی کابینت آشپزخانه خود خسته شده اید؟ ما همه نکات لازم را در مورد نحوه تمیز کردن درهای کابینت آشپزخانه و از بین بردن چربی کابینت آشپزخانه خود داریم. در ابتدا نحوه تمیز کردن درهای کابینت آشپزخانه را بیاموزید. انواع و اقسام عوامل می تواند باعث ایجاد کثیفی روی درهای کابینت آشپزخانه شما شود، از روغن پاشیده تا دست های چرب. نگران نباشید با رعایت نکات آسان ما، اسکراب چربی کابینت آشپزخانه شما بسیار سریع خواهد بود.

کابینت آشپزخانه چرب و چسبناک می تواند آزاردهنده باشد، اما در خانه شلوغ و شاد، نمی توان جلوی چربی کابینت آشپزخانه را گرفت. چربی هایی که روی کمدهای آشپزخانه جمع می شوند اغلب در اثر پخت یا دست های چرب ایجاد می شود. برداشتن چربی چسبناک از کابینت آشپزخانه نیاز به کمی چربی آرنج دارد ، اما می توان به راحتی با محصولات تمیز کننده طبیعی به آن دست یافت. از سرکه سفید گرفته تا جوش شیرین و لیمو، چربی را می توان بدون نیاز به مواد شیمیایی حذف کرد. اگر لکه های چربی چسبناک دارید که به کمک نیاز دارند ، نگران نباشید. ما 4 روش ساده برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه را جمع آوری کرده ایم.

 

1. حذف چربی کابینت آشپزخانه با سرکه سفید و آب داغ

سرکه سفید به دلیل اسیدیته یک محصول پاک کننده طبیعی با خاصیت چربی زدایی عالی است. سرکه سفید در تمیز کردن سایر لوازم آشپزخانه نیز بسیار مثر است، راهنمای ما در مورد تمیز کردن مایکروویو را در اینجا ببینید.

آنچه شما برای چربی کابینت آشپزخانه نیاز دارید:

سرکه سفید
آب گرم
بطری اسپری را تمیز کنید
پارچه نرم
مایع ظرفشویی (برای لکه های چربی سخت)

نحوه پاک کردن چربی کابینت آشپزخانه با سرکه سفید

با استفاده از بطری اسپری، 50/50 مخلوط سرکه و آب گرم را اندازه بگیرید.
محلول را مستقیماً روی کمدهای آشپزخانه بپاشید و چند دقیقه بگذارید.
پارچه را در آب گرم خیس کنید ، سپس پارچه را کاملاً بشویید زیرا آب زیاد می تواند به کابینت چوبی آسیب برساند.
روی کمدها را با پارچه مرطوب پاک کنید تا لکه های چربی پاک شود.
لکه های سرسخت مانند مارمیت یا شکلات ممکن است به کمی TLC اضافی نیاز داشته باشند. یک خمیر سرکه و نمک ایجاد کنید. سپس لکه ها را با یک مسواک قدیمی پاک کنید و پاک کنید.

 

2. چربی کابینت آشپزخانه را با مایع ظرفشویی بردارید

مایع شستشو در برطرف کردن چربی و چربی روی ظروف بسیار مثر است ، بنابراین چربی کابینت مناسبی را ایجاد می کند.

آنچه شما برای چربی کابینت آشپزخانه نیاز دارید:

صابون ظرفشویی
آب گرم
اسفنج تمیز کردن
پارچه خشک نرم

نحوه پاک کردن چربی کابینت آشپزخانه با صابون ظرفشویی

چند قطره صابون ظرفشویی مورد علاقه خود را به یک کاسه آب گرم اضافه کنید.
اسفنج تمیز کننده را در آب فرو کرده و فشار خوبی به آن بدهید.
شروع به تمیز کردن کابینت با یک اسفنج نرم، به دنبال دانه های روی کابینت های چوبی کنید.
اگر با لکه چربی سرسخت روبرو هستید، مقدار کمی صابون ظرف را مستقیماً روی اسفنج بمالید و دوباره پاک کنید. اسفنج را بشویید و این کار را تکرار کنید تا تمام لکه های چربی پاک شود.
کابینت آشپزخانه را با یک پارچه خشک پاک کنید تا باقی مانده چربی یا بقایای صابون از بین برود.

آشپزخانه

آشپزخانه

3. چربی کابینت آشپزخانه را با پاک کننده چند منظوره مرکبات بردارید

روغن مرکبات مشابه سرکه سفید، یک چربی گیر طبیعی است. بسیاری از پاک کننده های چند منظوره حاوی روغن مرکبات هستند، بنابراین در کابینت تمیزکننده خود نگاهی بیندازید یا خود را با یک محصول جدید از سوپر مارکت سرو کنید.

آنچه شما نیاز دارید:

پاک کننده چند منظوره مرکبات
پارچه نرم x 2
آب گرم

نحوه پاک کردن چربی کابینت آشپزخانه با پاک کننده چند منظوره مرکبات

پاک کننده را مستقیماً روی کابینت آشپزخانه اسپری کنید و بگذارید چند دقیقه بماند.
با استفاده از یک پارچه مرطوب نرم ، گریس را به آرامی از کمدها جدا کنید.
هرگونه چربی باقی مانده را با یک پارچه مرطوب تمیز پاک کنید و سپس کاملاً خشک کنید.

 

4. تمیز کردن چربی کابینت آشپزخانه با جوش شیرین و لیمو

جوش شیرین و لیمو قهرمانان محصولات پاک کننده طبیعی هستند. برای لایه های سرسخت ضخیم چربی در آشپزخانه، از این دو نفر می توان برای جلوه دادن کابینت ها به عنوان جدید استفاده کرد.

شما برای چربی کابینت آشپزخانه نیاز خواهید داشت به:

اسفنج نرم
جوش شیرین
آب گرم
آب 1 لیمو
بطری اسپری

نحوه پاک کردن لکه های چربی کابینت آشپزخانه با جوش شیرین

با 1 قسمت جوش شیرین، 2 قسمت آب گرم و آب لیمو یک محلول تمیز کننده ایجاد کنید.
محلول را به یک بطری اسپری اضافه کنید و مایع را روی کابینت آشپزخانه اسپری کنید.
بگذارید 2-3 دقیقه بجوشد و جوش شیرین بتواند جادوی خود را انجام دهد.
با استفاده از اسفنج نرم، چربی را به آرامی پاک کنید. اسفنج را بشویید و در صورت لزوم این کار را تکرار کنید.
با استفاده از یک پارچه تمیز کابینت ها را خشک کنید و لذت ببرید!

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | bartaraf kardan kharash cabinet 2 min

مراقبت های بعدی برای چربی کابینت آشپزخانه

کابینت های چوبی پس از تمیز کردن به کمی توجه بیشتری نیاز دارند. حذف چربی از کابینت های چوبی، رطوبت و محافظت را نیز از بین می برد، بنابراین جایگزینی آن ضروری است. استفاده از محصولات حفاظتی حاوی موم زنبور عسل را در نظر بگیرید زیرا این کار باعث جلوگیری از خشک شدن چوب و دفع چربی آشپزخانه می شود.

 

نحوه تمیز کردن چربی کابینت آشپزخانه مرحله به مرحله

 

مرحله 1: وسایل خود را جمع آوری کنید

شما به مقداری صابون ظرف، سطل پر از حدود یک گالن آب داغ و حوله های میکروفیبر یا اسفنج نیاز دارید. حوله های میکروفیبر بهترین کار را انجام می دهند و هیچ اثری بر کار سخت شما نمی گذارند. برای یک دور اضافی در کابینت های چوبی ، شما همچنین به محلول صابون روغن، مانند روغن مورفی نیاز دارید.

 

مرحله 2: صابون را آماده کنید

در سطل، حدود دو قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با آب داغ مخلوط کنید. اگر سطل ندارید، همیشه می توانید از سینک آشپزخانه متصل شده استفاده کنید.

 

مرحله 3: اعمال کنید

حوله یا اسفنج میکروفیبر خود را در آب صابون فرو کنید و آن را روی نواحی چسبناک مخصوصاً اطراف دسته ها بمالید. در حالی که می خواهید به اندازه کافی صابون روی قسمت های کثیف داشته باشید، درها را زیاد در آب نریزید، زیرا این می تواند به چوب آسیب برساند.

 

مرحله 4: دور را بشویید!

برای از بین بردن مناطق چرب از حوله یا اسفنج میکروفیبر استفاده کنید. شما می خواهید از این ابزارها یا یک برس نرم بر روی یک ابزار تمیز کننده قوی تر استفاده کنید ، زیرا ابزارهای ناهموار می توانند به کابینت های چوبی، رنگی و پلاستیکی آسیب برسانند.

 

مرحله 5: خشک کنید

کفها را به آرامی بشویید و از پارچه تمیز میکروفایبر خود برای خشک کردن درها استفاده کنید. همیشه در کابینت های چوبی روی مسواک را در جهت دانه بکشید.

 

مرحله 6: صابون روغن و درخشندگی کابینت!

اگر درهای چوبی دارید و می خواهید آنها را واقعا درخشان کنید ، محلول صابون روغن گام بعدی است. در درهای رنگ شده حتما قبل از استفاده صابون روغن را رقیق کنید. محلول را روی یک قسمت کوچک و غیر قابل توجه از در آزمایش کنید تا مطمئن شوید به پایان آن آسیب نمی رساند. پس از استفاده سریع ، بلافاصله خشک کنید. به نظر خوب است؟ سپس خوب است بروید!

مقدار کمی از صابون روغنی را روی یک حوله تمیز بریزید و با یک لایه سبک از صابون روغن روی کل کابینت را بریزید. پس از اجازه دادن برای یک لحظه ، محلول را با حوله میکروفیبر تازه پاک کنید ، دوباره مطمئن شوید که در جهت دانه چوب خشک شده است. صابون روغنی باید مناطق کثیف باقی مانده را برطرف کرده و درخشندگی را به درب شما ببخشد.

نکته حرفه ای: یک بطری اسپری پر از سرکه سفید یک پاک کننده همه کاره عالی و مقرون به صرفه است. یکی را دور خود نگه دارید و از آن برای پاشیدن کابینت ها گاه به گاه استفاده کنید تا به راحتی از اولین علائم تجمع چربی خلاص شوید.

 

شما همچنین می توانید از صفحات دیگر سایت مانند:

دیدن فرمایید.

 

دریافت خدمات و مشاوزه بازسازی کابینت منزل

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

توصیه گریت کابینتی

اگر کابینت های موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید.

 

سخن پایانی کابینت

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.