کابینت آشپزخانه

در این مطلب قصد داریم در مورد کابینت آشپزخانه ، سبک های مختلف کابینت های آشپزخانه و قیمت گذاری انواع کابینت آشپزخانه  و صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

کابینت برای آشپزخانه یک بخش ضروری و مهم است و با قطعیت می توان گفت که به هیچ عنوان قابل حذف شدن نیست.

در گذشته توجه به کابینت ها بیشتر برای قرار دادن وسایل، ظرف و ظروف بوده است، به گونه ای که نظم را به فضا ارائه دهد.

اما امروزه باتوجه به فکوس زیاد بر روی دکوراسیون و علاقه ی افراد به شکیل بودن فضایی که از ان استفاده می کنند، کابینت ها به عنوان عنصری برای بحث دکوراسیون نیز در نظر گرفته می شوند و با انتخاب مدل های مختلف کابینت می توانید فضاسازی مد نظر خودتان را داشته باشید.

 

دانلود کاتالوگ

 

کابینت آشپزخانه

در انتخاب کابینت به چه مواردی دقت کنیم.

سبک کابینت آشپرخانه:

بعضی از افراد هستند که به محیط ها و فضاهای مدرن در کابینت آشپزخانه شان علاقه دارند که این دسته به سمت کابینت هایی با ظاهر مدرن می روندکه به آنها کابینت مدرن میگوییم.عده ای نیز به فضاهای طبیعی و استفاده از عناصر طبیعی علاقه دارند که می توانند از کابینت های کلاسیک استفاده کنند.

کابینت آشپزخانه

جهت توضیحات کامل درباره انواع کابینت آشپزخانه کلیک کنید.

 

 

قیمت انواع کابینت ها :

کابینت ها کلاسیک همانند کابینت های ممبران یا همان کابینت های وکیوم یا کابینت های چوب طبیعی و یا کابینت های روکش چوب ، کابینت انزو هزینه های بالایی نسبت به کابینت های مدرن همانند کابینت ام دی اف مات و کابینت هایگلاس را دارند در هرحال انتخاب های متفاوتی وجود دارد که با توجه به بازار موجود، تقریبا هر سبکی که برای کابینت در ذهن شما باشد به راحتی قابل اجرا است.

در کنار بحث دکوراسیونی که کابینت آشپزخانه منجر به بوجود آمدن آن می شوند اینکه شما بدانید چه نوع کابینتی نیاز دارید نیز مهم است.

و بهتر است به آن توجه کنید.اگر شما علاقه مند به کابینت های کلاسیک باشید و سبک خانه ی شما (پذیرایی)متفاوت باشد شاید نتوانید رضایت کافی را در انتهای کار داشته باشید مگر اینکه به تغییر ما بقی فضای خانه نیز بپردازید.

برای اطلاع از نحوه محسابه قیمت کابینت را مطالعه فرمایید.

 

انتخاب کابینت آشپزخانه متناسب با فضای آشپزخانه

نکته ی دیگری که در خصوص کابینت آشپرخانه بهتر است به آن توجه کنید، میزان فضای در دسترس شما است.

کابینت ها یک مکان خوب برای گذاشتن وسایل هستند و اگر به اندازه ی کافی نباشند شما با حجمی از وسایل که روی دستتان مانده اند و فضایی برای آن ندارید مواجه می شوید.

پس به ابعاد کابینت، عمق و ارتفاع آن توجه کنید.اگر فضای کافی برای تعداد بیشتر کابینت ندارید احتمالا بتوانید با افزایش عمق و ارتفاع کابینتتان و همچنین استفاده از حداقل 2 عدد کابینت کمدی و طراحی اکسسوری ها عمودی برای آشپزخانه تان فضا ایجاد کنید.

و یا کابینتی با این ویژگی ها را انتخاب کنید. در حالت کلی آشپزخانه هایی با مساحت 12 متر مربع یا محیط حداقل 6 متر (به جز پنجره) گزینه ای معمولی برای کابینت های کلاسیک هستند و آشپزخانه های کوچکتر باید از کابینت های مدرن استفاده کنند (نظر نویسنده)

البته در محیط های کوچکتر هم میتوان از کابینت های کلاسیک استفاده کرد اما زیبایی چندانی ایجاد نمیکند.

کابینت های مدرن جادار هستند، در این مواقع گزینه ی مناسبی به شمار می روند.البته به این نکته هم توجه کنید که این نوع کابینت ها با توجه به ویژگی هایی که دارند یک فضا سازی مدرن برای شما انجام می دهند.

 

رنگ کابینت آشپزخانه

در هنگام انتخاب مدل کابینت به رنگ آن توجه کنید.

کابینت هایی با سبک کلاسیک به درد رنگ های شاد امروزی نمی خورند(البته این نظر من است.قطعا نظر شما هم قابل احترام است) اگر میخواهید یک آشپزخانه ی شاد و رنگی رنگی داشته باشید به سمت سبک های مدرن بروید تا دستتان باز باشد.

شاید بهترین گزینه برای این رنگ ها کابینت های ام دی اف یا کابینت هایگلاس باشند که با توجه به دامنه ی رنگی که در اختیارتان قرار می دهند می توانند نظرتان را جلب کنند.

اما (اگر نظر مرا بخواهید!) باید بگویم خیلی به سمت رنگ هایی غیر از سفید مشکی و خاکستری نروید.

شاید در ابتدا شما را به شور و هیجان وادارند اما به این نکته توجه کنید که بعد از مدتی احتمالا دلتان را می زنند.

قطعا همه چیز یکسان نمی ماند شما میخواهید تم پذیرایی و آشپزخانه را بعد ها دوباره تغییر دهید، اما با داشتن کابینت هایی با رنگ های خیلی خاص این کار بسیار سخت است مگر اینکه کابینت ها را تغییر دهید و بحث هزینه ای آن برایتان مهم نباشد در اینصورت هر رنگ کابینتی که انتخاب کنید مناسب است.

در غیر اینصورت بهتراست به سمتی رنگ هایی بروید که به راحتی با بقیه ی رنگ ها ست می شوند و به قول معروف یک چیز همیشگی هستند و قدیمی نمی شوند.

شاید بین این رنگ ها بتوان به سفید و یا خاکستری اشاره کرد.

 

کانتر یا جزیره (اپن) کابینت آشپزخانه

نکته ی دیگری که در کابینت آشپرخانه حائذ اهمیت است،اپن آشپزخانه می باشد.

اپن ها به دودسته اپن جزیره ای و اپن کانترتقسیم بندی میشوند، کانتر از یک سمت به دیوار و از سمت دیگر با ورودی آشپزخانه قرار گرفته است اما جزیره برای آشپزخانه و ورودی به وجود میاورد و معمولا در مرکز ورودی آشپزخانه قرار گرفته و به همین دلیل دو ورودی برای آشپزخانه تان ایجاد میکند.

این انتخاب هم به سبک سلیقه ی شما بر میگردد و شما انتخاب های متنوعی خواهید داشت.

اما من پیشنهاد می دهم اگر جزء آن دسته از افراد هستید که فضای زیادی در خانه ندارند ولی به میز نهارخوری علاقه ی بسیاری دارند از خیر اپن بگذرید!

همچنین اگر ورودی آشپزخانه شما کوچک است باز هم از خیر اپن بگذرید چرا که برای ورود یخچال ساید به حداقل 75 سانت فضای ورودی نیاز دارید و حداقل جزیره یا کانتر مورد استفاده باید 90 سانت باشد (برای قرار گرفتن دو درب 45 سانت) پس اگر ورودی آشپزخانه تان کمتر از 165 سانتی متر است از واقعا خیر آن بگذرید!

اگر فضای شما قابلیت داشتن اپن را دارد این پرسش مطرح است که آیا از اپن به عنوان محلی برای قراردادن وسایل استفاده میکنید یا میخواهید همانند یک میز ناهار خوری باشد؟

درست است که کابینت هایی که زیر اپن قرار میگیرند یک فضای مناسب برای گذاشتن وسایل در اختیارتان قرار می دهند و این نکته ممکن است برای خیلی ها اهمیت زیادی داشته باشد!

اما در هرحال فضای شما محدود است و مجبور هستید انتخاب کنید.

داشتن اپن و فضای بیشتر یا داشتن میز نهار خوری؟بستگی به شما دارد که کدام یک برایتان مهم تر است.

بهتر است این نکته از قلم نیفتد که در حال حاضر اپن های جزیره ای این مشکل را نسبتا حل کرده اند و شما هم می توانید اپن داشته باشید و هم میز نهارخوری که در واقع همان جزیره است.

فقط مسئله اینجاست که جزیره بهتر است در وسط قرار گیرد در غیر اینصورت ممکن است خیلی جالب نباشد.

در اینصورت شما می توانید از یک میز نهارخوری زیبا به جای جزیره استفاده کنید که هم برای استفاده از آن و غذا خوردن راحت تر هستید و هم زیبایی خاص خود را دارد و فضای پذیرایی و آشپزخانه را برایتان جدا میکند.

(البته در این حالت متاسفانه فضای زیر آن را از دست می دهید)

 

با بودجه محدود چه کابینتی بخریم؟

کابینت یکی از مهم‌ترین عناصر دکوراسیون آشپزخانه است که نقش مهمی در زیبایی و کارایی آن ایفا می‌کند. اما خرید کابینت آشپزخانه می‌تواند هزینه‌بر باشد، به‌ویژه اگر بودجه محدودی داشته باشید. در ادامه به بررسی نکاتی می‌پردازیم که با رعایت آنها می‌توانید با بودجه محدود، کابینت آشپزخانه‌ای زیبا و کاربردی خریداری کنید.

 

عوامل موثر بر قیمت کابینت

قبل از اینکه به سراغ خرید کابینت بروید، بهتر است با عوامل موثر بر قیمت کابینت آشنا شوید تا بتوانید با توجه به بودجه خود، گزینه‌های مناسب را انتخاب کنید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | unnamed f67cf0fe 97c8 46cb 8808 3a1197948546 ink scaledمهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت کابینت عبارت‌اند از:

 • جنس کابینت: کابینت‌ها از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند که هر کدام قیمت متفاوتی دارند. کابینت‌های چوبی طبیعی گران‌ترین نوع کابینت‌ها هستند. کابینت‌های ام دی اف و نئوپان نیز از انواع کابینت‌های پرطرفدار هستند که قیمت مناسبی دارند.
 • نوع روکش کابینت: روکش کابینت نیز بر قیمت آن تاثیر دارد. روکش‌های چوبی طبیعی گران‌ترین نوع روکش‌ها هستند. روکش‌های پی وی سی و هایگلاس نیز از انواع روکش‌های پرطرفدار هستند که قیمت مناسبی دارند.
 • نوع یراق آلات: یراق آلات کابینت نیز بر قیمت آن تاثیر دارد. یراق آلات با کیفیت بالا معمولا قیمت بیشتری دارند.
 • سبک طراحی کابینت: سبک طراحی کابینت نیز بر قیمت آن تاثیر دارد. کابینت‌های کلاسیک معمولا گران‌تر از کابینت‌های مدرن هستند.

 

راهنمای خرید کابینت با بودجه محدود

با توجه به عوامل موثر بر قیمت کابینت، می‌توانید با رعایت نکات زیر، با بودجه محدود، کابینت آشپزخانه‌ای زیبا و کاربردی خریداری کنید:

 • جنس کابینت را با توجه به بودجه خود انتخاب کنید: اگر بودجه محدودی دارید، بهتر است از کابینت‌های ام دی اف یا نئوپان استفاده کنید. این کابینت‌ها قیمت مناسبی دارند و دوام خوبی نیز دارند.
 • از روکش‌های ارزان‌تر استفاده کنید: روکش‌های پی وی سی و هایگلاس از انواع روکش‌های ارزان‌تر هستند که ظاهر زیبایی نیز دارند.
 • از یراق آلات با کیفیت متوسط استفاده کنید: یراق آلات با کیفیت متوسط قیمت مناسبی دارند و دوام خوبی نیز دارند.
 • سبک طراحی کابینت را ساده انتخاب کنید: کابینت‌های ساده معمولا قیمت کمتری دارند.

 

مدل‌های کابینت آشپزخانه با بودجه محدود

در ادامه، چند مدل کابینت آشپزخانه با بودجه محدود را معرفی می‌کنیم:

 • کابینت ام دی اف با روکش پی وی سی: این کابینت‌ها قیمت مناسبی دارند و ظاهری ساده و مدرن دارند.
 • کابینت نئوپان با روکش هایگلاس: این کابینت‌ها قیمت مناسبی دارند و ظاهری براق و شیک دارند.
 • کابینت ام دی اف با روکش چوب طبیعی: این کابینت‌ها قیمت بیشتری دارند، اما ظاهری زیبا و طبیعی دارند.

 

10 نوع میز پیشخوان که باید برای بازسازی آشپزخانه  خود در نظر بگیرید

بهتر است قبل از انتخاب پیشخوان مناسب برای پروژه ، از گزینه های خود مطلع شوید.

انتخاب میز پیشخوان مناسب یکی از مهمترین جنبه های طراحی آشپزخانه و سرویس بهداشتی است. این سرمایه گذاری است که می خواهید سالهای سال دوام بیاورد و زندگی شما نوع مناسب پیشخوان خانه را تعیین می کند. عملاً فکر کنید و سوالات زیر را از خود بپرسید. آیا غذاهای خانوادگی زیادی را در آشپزخانه می پزید؟ آیا تهیه غذای هفتگی بخشی از زندگی شماست؟ پخت چطور؟ اگر میز پیشخوان شما خسارت کمی ببیند ، این کار شما را آزار می دهد یا حتی می توانید ترک کوچکی را بر روی آن ببینید؟ هر نوع پیشخوان از نظر سختی و دوام و همچنین مقاومت در برابر حرارت و لک ها ، مزایا و معایب خود را دارد.

هنگامی که نوبت به طراحی می رسد ، آیا شما روی سنگ طبیعی اصرار دارید یا یک ماده ساخته شده و ترکیبی یا حتی بهتر از این با طرح شماا سازگار است؟ سپس طراحی کلی اتاق را در نظر بگیرید ، بنابراین مطمئن باشید که میز پیشخوان شما که دوست دارید با کابینت ها ، کفپوش ها و سایر گزینه های طراحی به طور یکپارچه کار خواهد کرد.

چه یک خانه سنتی ، مدرن و یا آشپزخانه ای به سبک مدرن داشته باشید ، در اینجا انواع مختلفی از میزهای پیشخوان وجود دارد که باید در نظر بگیرید. برای اطلاعات بیشتر در مورد هر نوع میز پیشخوان ، به ادامه مطلب بروید.

 

 

انواع پیشخوان ها|کابینت آشپزخانه

 

سنگ مرمر

صفحات میز سنگ مرمر در سالهای اخیر بسیار برجسته شده اند. سنگ مرمر از نظر زیبایی و پیشرفت جدید بسیار پیشرفته و هنوز هم سلطان است.  فهمیدن دلیل آن آسان است چون این سنگ طبیعی حالتی تمیز و معاصر به یک آشپزخانه می دهد. هیچ چیز دیگری به نظر نمی رسد که کاملاً شبیه به سنگ مرمر سفید روشن باشد ، اما صفحات میز سنگ مرمر در رنگ های دیگری نیز وجود دارد ، از جمله سایه های خاکستری ، قهوه ای ، مات و حتی سبز. درواقع هیچ دو کانتینر سنگ مرمر کاملاً شبیه هم نیستند.

این سنگ مطمئناً عملی ترین انتخاب نیست. سنگ مرمر نرم تر از سنگهای طبیعی دیگر است ، بنابراین باید مراقب باشید . اگر مستقیماً روی سنگ مرمر برش بزنید ، خراشیده می شود.

مسئله دیگر در مورد سنگ مرمر متخلخل بودن آن است ، بنابراین نشت موقت به راحتی به لکه های دائمی تبدیل می شود. خوشبختانه ، فناوری در حال پیشرفت است تا سنگ مرمر را کمی با دوام تر کند.

یکی از جنبه های منحصر به فرد سنگ مرمر این است که به طور طبیعی درجه حرارت کمی را حفظ می کند و آن را برای افرادی که از پخت لذت می برند ایده آل می کند. سنگ مرمر یک سطح عالی برای پهن کردن و شکل دادن به خمیر است.

این نوع میز همچنین می تواند مقرون به صرفه تر از آنچه شما تصور می کنید باشد. گرچه سنگ مرمر مجلل و پیشرفته به نظر می رسد اما برخی از انواع سنگ مرمر ، مانند کارارا ، می تواند مقرون به صرفه باشد.

 

کوارتز

آیا شما یک خانواده پرجمعیت دارید ، وعده های غذایی زیادی می پزید یا فقط می خواهید مطمئن شوید که در یک پیشخوان با دوام همه کاره سرمایه گذاری می کنید؟ پس کوارتز می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. شاید تعجب کنید اگر بدانید که میزهای کوارتز از کوارتز 100 درصد ساخته نشده اند بلکه یک سنگ کامپوزیت هستند که از کوارتز طبیعی ساخته شده و با یک چسب رزین ساخته شده اند. این سنگ غیر متخلخل ، فوق العاده سخت است و هرگز نیازی به آب بندی مجدد ندارد.

 
سنگ گرانیت

میزهای گرانیتی سالها استاندارد بوده اند زیرا سنگ طبیعی با دوام بسیار زیاد است. گرانیت در طیف وسیعی از رنگهای تیره و روشن با انواع و اقسام مختلف موجود است. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد گرانیت این است که می توان آن را با انتخاب های مختلف لبه ، از جمله مربع ، مورب ، اژ (که به شکل S است) و همچنین بولنوز نیمه و کامل برش داد.

میزهای گرانیتی به نگهداری بسیار کمی نیاز دارند و مراقبت از آنها آسان است ، اما بهتر است از محصولات تمیز کننده سخت خودداری کنید. تمیز کردن گرانیت فقط به کمی آب و صابون نیاز دارد. بعضی از گرانیت ها بیش از سایرین متخلخل هستند و ممکن است به منظور جلوگیری از ایجاد لکه ، به آب بندی دوره ای نیاز داشته باشند.

گرانیت در برابر حرارت مقاوم است ، بنابراین می توانید قابلمه ها را مستقیماً از روی اجاق بردارید و آنها را روی پیشخوان گرانیت قرار دهید. با این حال ، عاقلانه نیست که مستقیماً بر روی گرانیت برش بزنید. این سنگ آنقدر سخت است که چاقوهای شما را کند خواهد کرد.

 

بتن

میزهای بتنی که توسط Joanna Gaines محبوب شده اند ، یک روش عالی برای افزودن جلوه خاصی به آشپزخانه های مدرن و صنعتی هستند. بتن ظاهری کاملا جسورانه و چشمگیر دارد. همچنین تقریباً کاملاً غیرقابل تخریب است ، به همین دلیل آنها از این مواد برای ساخت جاده ها و پیاده روها استفاده می کنند.

پیشخوان های بتنی تجاری موجود است یا اگر واقعاً مهارت دارید ، می توانید آن را بسازید. با این حال ، به یاد داشته باشید که خشک شدن کامل بتن ممکن است تا 28 روز طول بکشد ، بنابراین اگر با یک برنامه دقیق کار می کنید ساخت آن توسط خود شما ایده آل نیست. همچنین باید آب بندی شود.

اما بتن خیلی کامل نیست. این میزها می توانند به دلیل نشست یک خانه ترک بخورند. خبر خوب این است که ترمیم ترک ها بسیار آسان است. اما ، اگر اصرار دارید یک میز را  که برای سالهای آینده کاملاً عالی به نظر می رسد  داشته باشید ، احتمالاً بهتر است چیز دیگری انتخاب کنید.

 

فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ همیشه یک انتخاب محبوب برای آشپزخانه های تجاری بوده است ، اما اکنون در مسکونی نیز به یک روند تبدیل شده است. این نوع میز پیشخوان یک روش فوری است که ظاهری شیک و صنعتی به آشپزخانه شما می بخشد.

اگر فولاد ضد زنگ را به درستی تمیز کنید ، نگهداری آن آسان است. اما هرچه مدت زمان بیشتری کثیفی را برجای بگذارید ، تمیز کردن آن دشوارتر می شود. میزهای ضدزنگ را می توانید با کمی آب و صابون یا محصولی که مخصوص این سطح فرموله شده است تمیز کنید. فولاد ضد زنگ همچنین اثر انگشت و لکه های آب را به راحتی نشان می دهد ، بنابراین برای خانه ای با کودکان خردسال ایده آل نیست.

یکی دیگر از مشکلات فولاد ضد زنگ این است که می تواند فرورفتگی ایجاد کند و خراشیده شود. اما در بیشتر موارد ، فولاد ضد زنگ فوق العاده با دوام است و کاملاً غیر متخلخل است.

 

لمینت

صفحات میز لمینیت که اغلب با نام تجاری Formica خوانده می شوند ، در طول دهه های 80 و 90 بسیار محبوب بودند. در حالی که میزهای لمینت  می توانند قدیمی به نظر برسند ، اما نوع امروزی آن کمی متفاوت هستند. درواقع هزینه تنها مزیت نیست. این محصول غیر متخلخل است و باکتری را جذب نمی کند. همچنین هرگز نیازی به آب بندی مجدد ندارد و با کمی آب و صابون تمیز می شود. با این وجود ، در صورت انتخاب لمینت ، باید چند مورد را بخاطر بسپارید. به راحتی در اثر گرما آسیب می بیند ، بنابراین فراموش کردن یک سه پایه زیر ظرف داغ می تواند کل میز پیشخوان شما را خراب کند. بعلاوه ، برخلاف سایر مواد مصنوعی یا سنگها ، لمینت ارزش فروش مجدد را به خانه شما اضافه نمی کند. بنابراین گرچه برای نوسازی آشپزخانه های بزرگ ایده آل نیست ، اما راهی مناسب برای بودجه برای پروژه های با اهمیت کمتر مانند آشپزخانه های کوچک اجاره ای ، حمام زیر زمین ، مهمانپذیرها و غیره است.

 

کاشی

میزهای کاشی اوج شکوفایی خود را در دهه های 70 و 80 داشتند ، اما آنها شروع به بازگشت کرده اند.

کاشی ها در اندازه ها و اشکال مختلف از مربع های کلاسیک گرفته تا کاشی های مترو و حتی شش ضلعی های مرسوم ، در مواد مختلف ، از جمله چینی ، سرامیک و حتی سنگ های طبیعی موجود است. کاشی های گرانیت ، کوارتز و مرمر جایگزین مقرون به صرفه تری برای تخته های بزرگ است.

در حالی که نگهداری و دوام کاشی به ماده آن بستگی دارد ، اما همه میزهای کاشی دارای یک مسئله مشترک هستند ، این که خطوط دوغاب برای تمیز نگاه داشتن می تواند یک چالش باشد. بنابراین ، اگر میز آشپزخانه شما کثیف می شود ، ممکن است بخواهید دوغاب با رنگ تیره مانند خاکستری یا سیاه را در نظر بگیرید.

 

 

سطح جامد

این ترکیب از  اکریلیک و رزین ساخته شده است ، یک گزینه عالی برای رده های متوسط ​​است.

انتخاب این نوع میز پیشخوان فواید بسیاری دارد. ضد لک ، بدون درز است . با این حال ، مهم است که به خاطر داشته باشید که این سطوح در برابر حرارت مقاوم نیستند .

 

بلوک قصاب

بلوک قصاب یک گزینه ارزان قیمت برای میزهای سنگی است. این سنگ از تکه های چوب ساخته شده است که به هم متصل می شوند و یک دال بزرگتر را تشکیل می دهند. پیشخوان های بلوک قصابی به طور سنتی از انواع چوب ها از جمله گیلاس ، افرا ، بلوط ، گردو و حتی ساج تهیه می شوند. انتخاب شما برای اتمام کار کاملاً به سبک خانه و آشپزخانه شما بستگی دارد.

بلوک قصابی همچنین تنها نوع سطح پیشخوان است که امکان برش و برش مستقیم را فراهم می کند ، زیرا در اصل یک تخته برش غول پیکر است. پیشخوانهای بلوک قصابی را می توان آب بندی یا مهر و موم کرد ، با این حال ، هنگامی که چوب مهر و موم شد ، دیگر برای آماده سازی مواد غذایی مناسب نیست و باید با یک تخته برش جداگانه استفاده شود. این ماده همچنین متخلخل است ، بنابراین نشت باید سریعاً متوقف شود در غیر این صورت خطر لک شدن چوب وجود دارد. پیشخوان های بلوک قصابی بدون درز باید سالی دو بار روغن کاری شوند.

 

سنگ صابون

سنگ طبیعی است که در داخل کشورهایی چون فنلاند و برزیل تولید می شود. این سنگ دارای درصد بالایی از تالک است که به طور طبیعی وجود دارد ، که به سطح آن احساس صابون مانند یا نرم می دهد.

سنگ صابون وقتی با سنگ مرمر و گرانیت مقایسه می شود ، مزایای متعددی دارد. به حداقل نگهداری نیاز دارد و کاملاً غیر متخلخل است ، بنابراین در برابر لک ، باکتری و حرارت مقاوم است. همچنین ظاهری منحصر به فرد دارد و در انواع سایه های خاکستری با ته رنگ آبی یا سبز موجود است. رگه های طبیعی و مرمر مانند از سنگی به سنگ دیگر متفاوت است.

گرچه سنگ صابون مستعد آسیب دیدگی است ، اما به آن سنگ حالت پتینه ای عتیقه می بخشد. در حقیقت ، به صاحبان خانه توصیه می شود برای اولین بار ماهانه یک بار روی میز آشپزخانه روغن بزنند تا سطح آن اکسیده شود و پتینه نیز توسعه یابد.

 

 

چگونه متریال مناسبی برای کابینت آشپزخانه خود انتخاب کنیم؟

تخته سه لا؟ ام دی اف؟ فولاد ضد زنگ؟ ما جزئیات هر یک را به شما توضیح می دهیم.

کابینت درجه یک می تواند قیمت هر خانه ای را بالا ببرد . اگر آشپزخانه شامل ا درهایی به جهت ذخیره سازی برخوردار باشد ، دیگر نمی توان زیبایی های داخلی پیچیده دیگری را در خانه یافت. از آنجا که کابینت های یک آشپزخانه عامل کلیدی در تعریف شخصیت یک آشپزخانه هستند ، انتخاب سبکی مناسب برای طراحی فضای خانه بسیار حیاتی است.

کابینت در مقایسه با اجزای سازه ای ساختمان نسبتاً سطحی به نظر می رسد ، اما از آنجا که کابینت آشپزخانه بیش از یک چهارم بودجه بازسازی آشپزخانه را به خود اختصاص می دهد ، ضروری است معماران و طراحان داخلی قبل از مشخص کردن این عنصر ، تحقیقات خود را انجام دهند. مسلماً مهمترین و اساسی ترین قسمت در انتخاب کابینت ها – حتی بیشتر از سبک و کارایی – انتخاب متریال مناسب است.

بسیاری از معماران ، طراحان داخلی و صاحبان خانه ، چوب را به عنوان یکی از مواد اصلی در نظر دارند. اما ما می دانیم که چوب جامد منبسط و منقبض می شود ، بنابراین همیشه بهترین راه حل برای کابینت آشپزخانه ، کفپوش ها یا میزهای پیشخوان نیست. در عوض در بیشتر موارد ، از محصولات چوبی مهندسی شده می توان استفاده کرد زیرا آنها به همان اندازه ارزان تر و  قابل اطمینان هستند. انواع پرکاربرد جعبه های کابینت از تخته فیبر با تراکم متوسط ​​(MDF) ، تخته سه لا ، تخته خرده چوب یا ملامین و بعضاً از فولاد ضد زنگ ساخته می شود.

با غیر از خصوصیات زیبایی که در درب کابینت ها در نظر می گیرند ، توجه به ساخت و ساز داخلی کابینت ها نیز ضروری می باشد. آنچه در مورد هر گزینه ماده باید بدانید در اینجا آمده است:

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 1503429611039cabinet materials 62k min

 

کابینت های MDF (تخته فیبر تراکم متوسط)

MDF ماده کامپوزیتی با درجه ای عالی است که از ترکیب الیاف چوب و ماده رزین بازیافتی ساخته شده است. تحت فشار زیاد با CNC آسیاب می شود ، اغلب در فریم های یک تکه با مرکز برش خورده برای صفحه پنهان شده است. محصول متراکم و سنگین تقریباً مترادف با کابینت های است ، زیرا در طی سالهای گذشته ، شرکت اسکاندیناوی IKEA عرضه جهانی مجموعه های مختلفی از آشپزخانه MDF خود را انجام داده است. MDF  مصرف کنندگان را به دلیل مقاومت در برابر ترک خوردگی و لایه برداری جذب می کند – یعنی رنگ آمیزی آن بسیار آسان است. بعلاوه ، MDF  نرمتر از تخته سه لا است.

 

 

کابینت تخته سه لا

بسیاری از تولیدکنندگان کابینت به سمت تولید کابینت های از جنس تخته سه لا گرایش پیدا می کنند آن هم نه به دلیل اینکه به عنوان متریالی نسبتاً کم هزینه می باشد ، بلکه همچنین گفته می شود مقاومت بیشتری در برابر رطوبت و پایداری بیشتری نسبت به MDF دارد. هر تخته ای که کابینت تخته سه لا را تشکیل می دهد مانند یک ساندویچ به صورت لایه ای است و از چسباندن چوب های نازک چوب روی هم تشکیل شده اند. برای محافظت بیشتر از قسمت بیرونی روکش پلاستیکی در معرض محیط  ، می توان روکش چوب یا ترمو فویل را پوشاند.

 

 

کابینت تخته خرده چوب

شاید متداول ترین روش ساخت کابینت و کمدها ، استفاده از تخته خرده چوب باشد. برای ساخت تخته خرده چوب ، از ترکیب کردن تراشه ها و ذرات چوب با یک چسب استفاده می کنند ، سپس با هم در صفحات ذوب می شوند. این مخلوط از همه گزینه های دیگر  کمترین مقاومت را دارد زیرا در اصل از تکه های چوب خرد شده تشکیل شده است. و تنها چیزی که واقعاً آن را در کنار هم نگه می دارد چسب است.

 

 

کابینت فولاد ضد زنگ

در حالی که فولاد ضد زنگ به آشپزخانه احساس معاصر مطلوبی می بخشد ، اما به هر حال به اندازه چوب مطلوب نیست. از فولاد ضد زنگ معمولاً در آشپزخانه های حرفه ای استفاده می شود ، اما پاک کردن اثر انگشت و خراش سخت است. فولاد ضد زنگ مانند چوب منبسط  و منقبض نمی شود ، و این گزینه خوبی برای مکان های غنی از رطوبت است.

 

 

 

کابینت ها معمولاً برای مونتاژ کردن آماده می شوند ، اما اگر می خواهید که کنترل بیشتری روی محصول نهایی داشته باشید ، گزینه های نیمه سفارشی هم انتخاب بسیار عالی هستند. یکی از جنبه های کابینت که مردم اغلب از آن چشم پوشی می کنند ، کشوها هستند. معمولاً این مواد از همان جعبه کابینت ساخته شده اند ، اما در کابینت های با کیفیت بالا ، ممکن است از چوب جامد ساخته شده باشند تا در برابراستفاده  نامطلوب بیش از حد در آینده مقاومت کنند. در ساخت جبهه های کشو احتمالاً از چوب جامد یا MDF استفاده می شود.

 

ساخت تخته سه لا معمولی برای کمد دیواری (بالا) و کابینت پایه (پایین) ؛ از طریق کابینت ایده آل

علی رغم اهمیت تعیین ماده مناسب برای بدنه سازه ای کابینت ها ، اولویت اصلی معماران و مشتریان آنها اغلب درب کابینت است. به هر حال ، این برجسته ترین و مشخص کننده ترین  مولفه کابینت آشپزخانه است و گزینه های فراوانی برای تعیین آن وجود دارد. اگر مشتری شما می خواهد درها را با رنگ صورتی یا سفید ظریف رنگ آمیزی کند ، MDF راهی برای انتخاب است. اما توجه داشته باشید که درب های MDF بدون بافت دانه ای هستند. بنابراین نمی توان آنها را لکه دار کرد. اگر ظاهر طبیعی کلاسیک با طراحی کلی آشپزخانه بهتر متناسب است ، درهای چوبی جامد را که در قالب قاب یا دال ساخته شده اند انتخاب کنید. فقط از همه گزینه های تعویض چوب که باید فیلتر کنید آگاه باشید.

برای بررسی دقیق یک کابینت خوش ساخت دانش زیادی لازم است. از آنجا که کابینت ها بیشتر فضای آشپزخانه را اشغال می کنند و سبک و رنگ می تواند آنها را به عنصر واحد طراحی واحد در اتاق تبدیل کند ، این مهم است که معماران ، طراحان و صاحبان خانه هنگام تصور آشپزخانه کامل بدانند که چه می خواهند. اگر شما می خواهید در مورد طراحی آشپزخانه سفارشی مانند کابینت چند منظوره ، هنر مخفی سازی سخت افزار یا ایجاد فضای مینیمالیستی بیشتر بدانید ، این مقاله و و برداشت منحصر به فرد آنها از ساخت کابینت را ببینید..

 

آشپزخانه های چوبی

چوب با آوردن گرما و غنای یک اتاق از سایر مواد متمایز است. این درهای کابینت از چوب جامد با روکش طبیعی یا لکه دار ساخته شده اند. هر نوع تنوعی که برای کابینت های چوبی خود انتخاب کنید (بلوط ، افرا یا توس) به خوبی با دکوراسیون شما ترکیب شده و جذابیت ، اصالت و ارزش آشپزخانه شما را می بخشد. بیا تا تفاوت را ببین!

آشپزخانه MDF

در اینجا یک راه حل مقرون به صرفه آورده شده است: درب های ام دی اف ، یک محصول جانبی چوبی ، بسیار کاربردی هستند و مزایای بسیاری دارند. اگر می خواهید برای درهای کابینت خود رنگی مات انتخاب کنید ، بهترین گزینه است. درب های MDF با الیاف کاج با تراکم متوسط (MDF) همراه با یک لاک ساخته می شوند.

مزایا:

ماندگار

کیفیت بهتر

غنی از بافت

تقریباً انتخاب بی نهایت رنگ

چوب با هر سبکی از آشپزخانه ها مطابقت دارد

 

 

آشپزخانه های ملامینه

ملامین یک انتخاب عاقلانه است: عملی و مقرون به صرفه است. این ماده در گذشته ارزش خود را به اثبات رسانده است و طبق استانداردهای امروزی به کیفیت استثنایی رسیده است. نگهداری آن آسان است و نیازهای بودجه محدود را برآورده می کند. ما انتخاب گسترده ای از اتمام کار برای کابینت های ملامینه را ارائه می دهیم ، بنابراین مطابقت آنها با هر دکوراسیون آسان است. از نمایشگاه ما دیدن کنید و خودتان ببینید!

مزایا:

بسیاری از گزینه های کم هزینه

از مات تا بسیار براق متفاوت است

گاهی اوقات می تواند برای تقلید از چوب بسیار خوب باشد

آسان تمیز میشود

تقریباً به تعمیر و نگهداری نیاز ندارد

 

آشپزخانه های ترموپلاستیک

این ماده را می توان در مدلهای متنوعی استفاده کرد زیرا با پانلهایی از الیاف کاج با تراکم متوسط (MDF) ساخته شده است. پوشش ترموپلاستیک روی پانل ها باعث از بین رفتن اتصالات و افزایش مقاومت در برابر ضربه می شود – که این به معنی طول عمر بیشتر برای کابینت های شما است. تمیز کردن آن بسیار آسان است و شکل و رنگ آن را حفظ می کند.

مزایا:

ازبسیاری از گزینه ها کم هزینه تر

با دوام تر از ملامین

نسبت به چوب و سایر مواد تقلیدی بسیار خوب به پایان می رسند

 

آشپزخانه های پلی استر

این ماده را می توان در مدلهای متنوعی استفاده کرد زیرا با پانلهایی از الیاف کاج با تراکم متوسط (MDF) ساخته شده است. پوشش ترموپلاستیک روی پانل ها باعث از بین رفتن اتصالات و افزایش مقاومت در برابر ضربه می شود – که این به معنی طول عمر بیشتر برای کابینت های شما است. تمیز کردن آن بسیار آسان است و شکل و رنگ آن را حفظ می کند. به ما سر بزنید؛ یک مشاور به شما کمک می کند از بین سبک ها و پایان های مختلفی که ارائه می دهیم انتخاب کنید.

مزایا:

ماندگار

کیفیت بهتر

غنی از بافت

تقریباً انتخاب بی نهایت رنگ

چوب با هر سبکی از آشپزخانه ها مطابقت دارد

 

 

بیایید نقاط مثبت و منفی متریال های محبوب کابینت آشپزخانه را با یکدیگر مقایسه کنیم تا شما را در تصمیم گیری برای بازسازی آشپزخانه راهنمایی کنیم. (نکته: بعضی از آشپزخانه های بسیار شیک از ترکیب دو یا چند ماده استفاده می کنند.)

 

ملامین

نقاط مثبت:

قیمت ملامین ساخته شده از چوب فشرده ،MD  یا تخته سه لا که روی آن یک لایه کاغذ رنگی با رزین ملامین ذوب شده قرار دارد، کم هزینه ترین ماده کابینت است.

تنوع. مجموعه ای از رنگ ها و الگوها بسیار زیاد دارد .

نگهداری. کابینت های ملامینه به راحتی تمیز می شوند و در طی سالها نیازی به رنگ آمیزی یا آب بندی مجدد ندارند.

 

نقاط منفی:

انتخاب محدود شکل. اشکال کابینت تقریباً همیشه مربع بوده و این باعث می شود که گزینه های طراحی شما را محدود می کند.

مقاومت کم کابینت های ملامین به ویژه در معرض خراش و فرورفتگی باعث می گردد که ترمیم آنها دشوار – یا غیرممکن گردد.

وزن. ملامین از دیگر مواد گران قیمت کابینت سنگین تر است و ممکن است در نهایت افت کند.

 

پلی استر

نقاط مثبت:

این ماده از ملامین مخلوط با الیاف کاج تشکیل شده و سپس با یک فیلم پلی استر پوشانده شده است. قیمت این ماده گرچه کمی گرانتر از ملامین است ، اما هنوز هم بسیار مقرون به صرفه است.

دارای مقاومتی بالاتر از ملامین است. پلی استر در مقایسه با ملامین مقاومت بیشتری در برابر خراش دارد.

انتخاب رنگ کابینت های پلی استر در طیف گسترده ای از رنگ ها و در ظاهر چوبی موجود هستند.

 

موارد منفی:

مشکل تعمیر خراش. اگر پلی استر خراشیده شود ، روتوش کار ساده ای نیست.

 

چوب جامد

نقاط مثبت:

همیشه به سبک است. کابینت های چوبی با کیفیت بالا، زیبایی بی انتها را به خانه شما می بخشند که همیشه رواج دارد.

دارای بسیاری از رنگ های طبیعی است. مجموعه ای از رنگ های طبیعی دوست داشتنی ، که توسط گونه های مختلف چوبی ، از جمله بامبو ، گیلاس ، بلوط ، توس ، گردو ، افرا ، کاج گره دار ، و گیاه خارک ارائه می شو را داراست..

کابینت های چوبی محکم ، با دوام و مقاوم در برابر آسیب هستند. خراش ها معمولاً به راحتی پوشانده می شوند یا از بین می روند.

قابل تنظیم است. چوب جامد را می توان به راحتی سفارشی کرد تا نوع درب کابینت را به انتخاب شما ایجاد گردد.

 

نقاط منفی:

هزینه. کابینت های چوبی جامد گران هستند.

واکنش پذیر به رطوبت. چوب جامد به طور طبیعی در برابر رطوبت واکنش نشان می دهد و ممکن است تاب بخورد یا ترک بخورد.

نگهداری زیاد کابینت های چوبی که باید با پوشش ضد آب پوشیده شوند. بهتر است با محصولات ساینده که مخصوص چوب طراحی شده اند تمیز کنید.

 

روکش های چوبی

نقاط مثبت:

چوب طبیعی کابینت های روکش دار ظاهر و احساس چوب طبیعی را ایجاد می کنند ، زیرا در واقع از لایه نازکی از چوب واقعی ساخته شده اند که روی مواد اصلی با قیمت کمتری چسبانده شده است.

قیمت: روکش چوب ارزان تر از چوب جامد طبیعی است.

تعمیر ساده خراش. خراش ها را می توان به سادگی از بین برد تا ظاهر یکدست و صاف را بازیابی کند.

ماندگاری روکش چوب از دوام قابل قبولی برخوردار است (بیشتر از لمینت ، اما از چوب جامد کمتر است). دارای مقاومت در برابر تاب خوردگی است.

مراقبت آسان. پاک کردن کابینت های روکش دار آسان است و فقط از پارچه ای نرم و مرطوب استفاده می شود.

 

نقاط منفی:

آسیب پذیر در برابر آسیب به آب. رطوبت بیش از حد باعث شل شدن روکش از پایه آن می شود ، و باعث ایجاد یک اثر “حباب دار” می گردد.

 

تخته فیبر با تراکم متوسط ​​(MDF)

نقاط مثبت:

از آنجا که MDF از ذرات ریز الیاف چوب مخلوط با موم و رزین تشکیل شده است ، دانه بندی صاف و یکنواختی دارد.

ثبات. MDF به اندازه چوب طبیعی با نوسانات رطوبت نسبی در محیط منزل منبسط و منقبض نمی شود. در نتیجه ، کمتر در معرض تاب خوردگی خواهد بود.

رنگ پذیری کابینت های ساخته شده از MDF به زیبایی رنگ می گیرند و ممکن است هر زمان که بخواهید رنگ آمیزی کنید.

تخته فیبر انعطاف پذیر با تراکم متوسط ​​به راحتی در انواع سبک های کابینت آشپزخانه ساخته می شود.

قطعات بزرگ MDF برخلاف چوب که به اندازه درختی که از آن بریده می شود محدود هستند ، در قطعات بزرگ تولید می شوند.

 

نقاط منفی:

نمی توان شن و ماسه زد. تراشیدن تراشه و خراش از MDF غیرممکن است.

در برابر حرارت مقاوم نیست. این ماده کابینت در برابر دمای بسیار بالا مقاومت نخواهد کرد ،

 

ترمو فویل با براقیت بالا

نقاط مثبت:

ظاهر جذاب. ترمو فویل با براقیت بالا از روکش وینیل براق بر روی یک ماده پایه مانند تخته فیبر کاج تشکیل شده است. این کابینت ها نور را منعکس می کنند و باعث می شود آشپزخانه شما روشن تر و جادارتر باشد.

تمیز کردن آسان. فقط لکه ها و علائم را با یک پارچه مرطوب و بدون خراش پاک کنید.

مقاوم در برابر تاب. همانطور که چوب تمایل دارد کابینت های HGT  دچار تاب نمی شوند.

 

نقاط منفی:

نمایش خاک. هر اثر انگشت یا لکه بر روی سطح بازتابنده خودنمایی می کند ، بنابراین بسیاری از صاحبان خانه با بچه های کوچک از این مواد فقط برای درب های بالای کابینت استفاده می کنند.

برای رنگ آمیزی دشوار است. تغییر رنگ یا پوشاندن خراش پیچیده است.

در برابر گرما و رطوبت . کابینت های امروزی HGT نسبت به 20 سال قبل دوام بیشتری دارند اما هنوز هم تا حدی آسیب پذیر هستند.

 

لمینیت فشار بالا

نقاط مثبت:

مقاوم در برابر ضربه اگرچه HPL مشابه ملامین است ، اما تحت فشار زیاد از چند لایه تولید می شود. در نتیجه ، این ماده در برابر تراشه ، خراش و … مقاومت بیشتری دارد.

کابینت های HPL در طیف گسترده ای از رنگ ها و رنگ های پایان ارائه می شوند.

مراقبت آسان. این ماده به رنگ آمیزی یا اتمام نیازی ندارد و به راحتی تمیز می شود.

 

نقاط منفی:

قیمت ورقه با فشار بالا گران تر از ملامین است (اگرچه در مقایسه با بسیاری از مواد دیگر هنوز مقرون به صرفه است).

 

سوالات متداول مشتریان در مورد کابینت آشپزخانه

قیمت انواع کابینت ها به چه صورت است؟

کابینت ها کلاسیک همانند کابینت های ممبران یا همان کابینت های وکیوم یا کابینت های چوب طبیعی و یا کابینت های روکش چوب، کابینت انزو هزینه های بالایی نسبت به کابینت های مدرن همانند کابینت ام دی اف مات و کابینت هایگلاس را دارند در هرحال انتخاب های متفاوتی وجود دارد که با توجه به بازار موجود، تقریبا هر سبکی که برای کابینت در ذهن شما باشد به راحتی قابل اجرا است.

چه رنگی برای کابینت آشپزخانه کلاسیک مناسب تر است؟

کابینت هایی با سبک کلاسیک به درد رنگ های شاد امروزی نمی خورند. اگر میخواهید یک آشپزخانه ی شاد و رنگی رنگی داشته باشید به سمت سبک های مدرن بروید تا دستتان باز باشد.

چند نوع اپن آشپزخانه داریم؟

اپن ها به دو دسته اپن جزیره ای و اپن کانتر تقسیم بندی می شوند.

آیا اپن برای همه آشپزخانه ها مهم و ضروری است؟

اگر ورودی آشپزخانه شما کوچک است بهتر است از خیر اپن بگذرید چرا که برای ورود یخچال ساید به حداقل ۷۵ سانت فضای ورودی نیاز دارید و حداقل جزیره یا کانتر مورد استفاده باید ۹۰ سانت باشد (برای قرار گرفتن دو درب ۴۵ سانت) پس اگر ورودی آشپزخانه تان کمتر از ۱۶۵ سانتی متر است بیخیال اپن شوید و به یک میز ناهارخوری زیبا فکر کنید.

مزایای یک آشپزخانه چوبی با کابینت آشپزخانه ام دی اف چیست؟

ماندگاری بیشتر کیفیت بهتر خانه ای غنی از بافت تقریباً قابلیت انتخاب بی نهایت رنگ در صورت استفاده از ام دی اف و در آخر این که چوب با هر سبکی از آشپزخانه ها مطابقت دارد

کابینت آشپزخانه می‌تواند فلزی باشد؟

بله اما از ماندگاری پایین‌تری نسبت به چوب برخوردار است.

آیا کابینت آشپزخانه در برابر آب و رطوبت ماندگار است؟

در به طور به دلیل چوبی بودن بیشتر کابینت‌هاف می توان گفت این طور نیست. اما اگر دور چسبان خوبی انتخاب کرده باشید که آب وارد بافت چوب نشود، می تواند مقاومت خوبی داشته باشد.

 

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید!

 

 

 

نظرات (٪)

 1. آواتار متین
  متین
  آذر ۱۶, ۱۴۰۲ at ۱:۰۴ ب.ظ

  سلام میشه راهنمایی بفرمایید چه کابینتی بخرم بزرگوار ممنونم بودجه متوسط رو به بالا

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۶, ۱۴۰۲ at ۱:۲۱ ب.ظ

   سلام دوست گرامی ممنون از این که همراه ما هستید، مورد شما نیاز به بررسی بیشتر و همچنین مشاوره جزئی‌تر دارد، برای مشاوره کاملا رایگان و تخصصی با مهندس میرزایی می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و یا از مشاوره واتساپی به همین شماره استفاده کنید.

 2. آواتار سیمین
  سیمین
  آذر ۱۶, ۱۴۰۲ at ۱:۲۵ ب.ظ

  خیلی مفید بود خسته نباشید

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۶, ۱۴۰۲ at ۱:۲۸ ب.ظ

   سپاس از شما بزرگوارید ممنون که همراه گریت کابینت هستید.

 3. آواتار مهدیه
  مهدیه
  آذر ۱۶, ۱۴۰۲ at ۱:۲۸ ب.ظ

  برای بودجه بین ۴۰-۶۰ تومن چه محصولاتی رو پیشنهاد میکنید؟

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۶, ۱۴۰۲ at ۱:۴۲ ب.ظ

   مهدیه جان، این مورد بستگی به سلیقه و همچنین متراژ آشپزخانه شما دارد، برای استعلام قیمت و مشاوره کاملا رایگان و تخصصی با مهندس میرزایی می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و یا از مشاوره واتساپی به همین شماره استفاده کنید.

 4. آواتار فاطیما
  فاطیما
  آذر ۱۷, ۱۴۰۲ at ۵:۲۶ ب.ظ

  عالی موفق باشید

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۷, ۱۴۰۲ at ۵:۳۷ ب.ظ

   با سپاس فراوان از شما.

 5. آواتار zahra
  zahra
  آذر ۲۱, ۱۴۰۲ at ۷:۳۸ ب.ظ

  بهترین که میگن شمایین عالی بود

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۸:۴۹ ق.ظ

   این لطف و بزرگواری شماست ممنون از شما زهرا جان.

 6. آواتار Danial
  Danial
  آذر ۲۱, ۱۴۰۲ at ۸:۰۹ ب.ظ

  Thanks

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۸:۴۴ ق.ظ

   سپاس از شما دانیال عزیز.

 7. آواتار sina
  sina
  آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۱۲:۲۷ ب.ظ

  مرسی از شما گریت کابینت خفن 👌💙

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۶:۴۰ ب.ظ

   خیلی ممنون سینا جان.

 8. آواتار نگین
  نگین
  آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۶:۳۰ ب.ظ

  بسیار مفصل و کاربردی ممنون از شما تیم قوی

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۶:۴۶ ب.ظ

   ممنون نگین عزیز لطف دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.