چک لیست یک آشپزخانه تمیز!

چک لیست یک آشپزخانه تمیز!

با چالش های زندگی روزمره، می توان به راحتی نظافت آشپزخانه و نگهداری از آن را فراموش کرد و فرصت داشتن یک یک آشپزخانه تمیز را از دست داد. این می تواند منجر به تجمع زیاد باکتری ها، آلودگی و آشفتگی ناخواسته شود! با این حال، با چک لیست تمیز کردن آشپزخانه که به راحتی قابل پیگیری است، دیگر نگران نباشید. شما می توانید نظافت روزانه، هفتگی و ماهانه را بدون هیچ گونه استرس و دردسر حفظ کنید.

 

وظایف نظافت روزانه آشپزخانه

 1. روی میز را خلوت و مرتب کنید: یک قدم ساده اما موثر، میزهای رومیزی بزرگترین قربانی بی نظمی و آشفتگی هستند. در پایان هر روز یک کاهنده روزانه داشته باشید. وسایلی را که به سطوح آشپزخانه شما تعلق ندارد بردارید و آنها را در مکانی امن مرتب کنید.
 2. سطوح سینک ظرفشویی و آشپزخانه را پاک کنید: مهم است که روزانه سینک ظرفشویی و آشپزخانه خود را پاک کنید تا از هر گونه باکتری یا میکروبی که ممکن است ماندگار بماند، جلوگیری شود. توصیه می کنیم از پاک کننده های ضد باکتریایی برای از بین بردن میکروب ها در ابتدا استفاده کنید، سپس با پارچه ای که در آب گرم و صابون خیس خورده اید از آن منطقه عبور کنید.
 3. نظافت را سازماندهی کنید: یک مرحله ساده دیگر که به شما کمک می کند آشپزخانه ای تمیزتر و مرتب تر داشته باشید. در کنار گذاشتن ظروف بمانید تا انباشته بزرگی از گلدان درهم و برهم سطوح شما نداشته باشد.
 4. هرگونه نشتی را پاک کنید: به محض بروز نشتی ها را تمیز کنید، باقی ماندن نشت ممکن است منجر به ایجاد لکه و رشد باکتری ها شود، چه برسد به بوهای تند.
 5. کف را سریع تمیز کنید: پس از اتمام تمام مراحل بالا، آشپزخانه خود را سریع جارو کنید تا هر چیزی که روی زمین افتاده را پاک کند.
نکات مهم درباره خانه تکانی فضای آشپزخانه

نکات مهم درباره خانه تکانی فضای آشپزخانه

لیست نظافت هفتگی آشپزخانه

 1. سم زدایی از یخچال: با حذف هرگونه محصول خراب شروع کنید، این می تواند به سرعت باکتری ها را پخش کرده و به طور بالقوه باعث آلوده شدن سایر مواد غذایی شود. قسمت های داخلی را کاملاً پاک کنید، گلوله یخچال را در پشت فراموش نکنید. برای پاکسازی زباله ها از یک جوانه پنبه ای یا مسواک استفاده کنید اما همیشه دفترچه راهنمای یخچال خود را بررسی کنید تا از آسیب دیدن جلوگیری کنید. پس از پاک کردن قسمت داخلی ، اطمینان حاصل کنید که درب و دسته بیرونی را تمیز کرده اید.
 2. لوازم و کابینت های کوچک را پاک کنید: هفته ای یکبار به لوازم کوچکتر خود مانند توستر، کتری یا دستگاه قهوه خود کمی نظافت بدهید. هر خرده ای را با برس بکشید و آنها را کاملاً پاک کنید و تمیز کنید. برای این کار می توانید یک پارچه تمیز را در آب گرم و صابون بشویید.
 3. حوله چوبی و دستمال سفره را به بار شستشوی هفتگی اضافه کنید: حوله های چای و دستمال ها به دلیل داشتن باکتری شناخته شده اند و باید حداقل هفته ای یکبار شسته شوند. بعد از اینکه طراوت خود را از دست دادند، آن ها را به سبد لباس های خود اضافه کنید و آنها را در بار شستشو هفتگی قرار دهید.
 4. کف را تمیز کنید: در طول بررسی های روزانه باید از خرده ها و لکه ها مراقبت کنید. با این حال، مهم است که حداقل هفته ای یکبار زمین را تمیز کنید. نه تنها اتاق را کاملاً شاداب می کند، بلکه هر گونه باکتری و میکروب را نیز از بین می برد. ما پیشنهاد می کنیم از یک سطل ضدعفونی کننده معطر با آب گرم استفاده کنید.
 5. کیسه سطل زباله را بردارید و تعویض کنید: هفته ای یکبار کیسه سطل خود را عوض کنید تا بوهای نامطبوع اتاق را پر کند. سعی کنید از کیسه های بسیار محکم برای کاهش احتمال تجزیه آنها و در نتیجه نشت مواد غذایی یا مایعات به سطل زباله استفاده کنید.

 

چک لیست نظافت ماهانه آشپزخانه

 1. کابینت ها، کشوها و جداکننده های عمیق را تمیز کنید: همه محصولات را از کابینت ها، کشوها و جداکننده های خود جدا کنید تا بتوانید به طور کامل به داخل برسید، آن ها را کاملاً تمیز کنید و هرگونه خرده ریز و باکتری های احتمالی را از بین ببرید.
 2. گرد و غبار یخچال و قسمت بالای کابینت: گرد و غبار می تواند در بالای کابینت آشپزخانه شما گیر کند. هر ماه یکبار گردگیری خوب و هر قسمت دیگری که ممکن است حاوی گرد و غبار باشد را به آنها بدهید.
 3. تمیز کردن عمیق ماشین ظرفشویی: با گذشت زمان چربی و باکتری ها می توانند در ماشین ظرفشویی شما جمع شوند. تمیز کردن عمیق یک بار در ماه این کار را به طور کامل از بین می برد. پیشنهاد می کنیم از سرکه برای شستن تمام باقی مانده های ناخواسته تجمع یافته استفاده کنید. با استفاده از یک فنجان قابل شستشو در ماشین ظرفشویی ، آن را با سرکه پر کنید، روی قفسه بالایی قرار دهید و یک چرخه شستشو را اجرا کنید.
 4. سطل زباله خود را عمیق تمیز کنید: ماهی یکبار تمیز کردن سطل زباله برای کاهش بو و جلوگیری از رشد هرگونه باکتری مضر مهم است. سطل زباله را کاملاً خالی کنید، با مواد ضدعفونی کننده اسپری کنید و یک اسکراب خوب به آن بدهید. سطل را بشویید و بگذارید زیر نور آفتاب خشک شود (در صورت وجود!).
 5. سینک ظرفشویی را عمیقاً تمیز کرده و انسداد آن را باز کنید: با استفاده از یک پارچه یا برس که در آب گرم و صابون خیس خورده است ، سینک خود را به طور کامل اسکراب کنید. محصولات زیادی وجود دارد که می توانید برای رفع انسداد سینک ظرفشویی خریداری کنید، اما اگر به دنبال یک درمان طبیعی هستید، پیشنهاد می کنیم 1/3 فنجان جوش شیرین را با 1/3 فنجان سرکه شراب سفید در یک کوزه مخلوط کنید. هنگامی که مخلوط شروع به گاز گرفتن می کند، آن را با دقت روی سینک ظرفشویی بریزید و بگذارید 30 دقیقه بماند. پس از حل شدن، با آب گرم بشویید.

 

چک لیست تمیز کردن آشپزخانه 6 ماهه

فر خود را تمیز کنید: تمیز کردن کوره حرفه ای فقط چند ساعت طول می کشد اما می تواند کیفیت و بهداشت غذای شما را تغییر دهد. رسوبات سوخته غذا می تواند طعم هر غذایی را که بعداً در فر می پزید، مخدوش کند. بنابراین، ضروری است که فرها به طور مرتب تمیز شوند. متخصصان نظافت اجاق ما از یک سیستم تمیز کننده سوزاننده اضافی سازگار با محیط زیست استفاده می کنند. این فرایند میکروب ها را از بین می برد و به آشپزخانه شما احساس طراوت می بخشد.

 

اگر نگران فراموش کردن تکمیل چک لیست نظافت آشپزخانه روزانه/هفتگی/ماهانه خود هستید. می توانید از چک لیست ما استفاده کنید یا خودتان آن را تنظیم کنید و هنگام تکمیل کارها را علامت بزنید. نظافت آشپزخانه شما هرگز آسان نبوده است!

همه چیز درباره کابینت اشپزخانه

همه چیز درباره کابینت اشپزخانه

تجهیزات تمیز کردن آشپزخانه که باید حتما آن ها را داشته باشید!

صادق باشیم، همه ما عاشق آشپزخانه تمیز و درخشان هستیم. با این حال، دانستن این که دقیقاً از چه تجهیزاتی استفاده می شود و چه چیزی موثرتر خواهد بود، دشوار است. بنابراین، ما این کار را برای شما آسان کرده ایم. ما لیستی از وسایل ضروری تمیز کردن آشپزخانه را تهیه کرده ایم که بدون آن ها نمی توانید زندگی کنید.

 1. پارچه های میکروفیبر: هیچ آشپزخانه ای نمی تواند بدون تمیز کردن پارچه ها دوام بیاورد، خواه پاک کردن نشتی ها، تمیز کردن سطوح کثیف کار یا گردگیری کمدهای آشپزخانه. پارچه میکروفایبر فروتن کاربردهای زیادی دارد و تنها با یک دستمال مرطوب می تواند ظاهر آشپزخانه را تغییر دهد.
 2. دستکش های لاستیکی: مهم است که هنگام تمیز کردن از دستان خود محافظت کنید ، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خشن ممکن است باعث درد شدید پوست شود. هنگام تمیز کردن، مهم نیست کار چقدر بزرگ یا کوچک باشد، همیشه از پوشیدن یک دستکش لاستیکی از دستان خود اطمینان حاصل کنید.
 3. یک اسفنج: هرچقدر هم که اساسی باشد، یک اسفنج خوب می تواند با هر سطح کثیف و کثیف و همچنین تمیز کردن بشقاب ها، کاسه ها، کارد و چنگال و پاک کردن سطوح مقابله کند.
 4. پاک کننده چند منظوره: هر آشپزخانه ای نیاز به پاک کننده چند منظوره دارد. آنها برای زمانی که وقت زیادی ندارید و نیاز به تمیز کردن با عجله دارید بسیار مناسب هستند! محصولی که همه چیز را در آشپزخانه تمیز می کند، چه چیزی می تواند مفیدتر باشد؟
 5. یک بطری اسپری: اگر می خواهید خانه خود را با استفاده از منابع کاملاً طبیعی تمیز کنید پس یک بطری اسپری برای شما ضروری است، می توانید انواع مخلوط های طبیعی را برای تمیز کردن ایجاد کنید، بطری اسپری استفاده و تمیز کردن آن را بسیار آسان می کند.
 6. جارو، سطل گرد و غبارپاش: می توانید درخشان ترین میزهای آشپزخانه را تمیز داشته باشید. با این حال ، اگر زمین با هم مطابقت نداشته باشد ، همچنان کثیف به نظر می رسد. پس از اتمام تمیز کردن تمام میزهای کار، زمین را جارو کنید تا خرده ها، گرد و غبار و هرگونه خاک جمع شود. همه را با استفاده از گردگیر خود جمع کنید و برس بزنید و آن را در سطل زباله قرار دهید. در نهایت، سطل پاک کننده خود را با آب گرم صابون و ضدعفونی کننده معطر پر کنید و کف را به خوبی اسکراب کنید.
 7. برس شستشو: برس اسکراب اهداف زیادی دارد. می تواند برای نظافت بهداشتی و همچنین برای تمیز کردن مواد غذایی مانند میوه و سبزیجات استفاده شود.

خودتان را با این لوازم ضروری برای تمیز کردن آشپزخانه آشنا کنید و توجه کنید که روال تمیز کردن آشپزخانه شما چقدر آسان تر می شود. شما می توانید اکثر این محصولات را از سوپرمارکت محلی خود تهیه کرده یا به صورت آنلاین خریداری کنید.

 

شما همچنین می توانید از صفحات دیگر سایت مانند:

دیدن فرمایید.

 

دریافت خدمات و مشاوزه بازسازی کابینت منزل

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

توصیه گریت کابینتی

اگر کابینت های موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید.

 

سخن پایانی کابینت

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.