جنس کابینت | کابینت ها از چه جنس هایی هستند؟

جنس کابینت | کابینت ها از چه جنس هایی هستند؟

جنس کابینت | بسیاری تصور می کنند کابینت آشپزخانه از چوب ساخته شده است. گرچه این واقعیت کاملاً درست است ، اما شما باید آن را واجد شرایط کنید. امروزه بیشتر کابینت ها از چوب ساخته شده اند ، اما همه آنها چوب جامد نیستند. در واقع ، بعضی از آنها هیچ اجزای جامد چوبی ندارند. هنوز دیگران از مواد غیر چوبی استفاده می کنند. در زیر خلاصه ای از متداولترین مواد کابینت آورده شده است که هرکدام دارای شرح مختصری هستند.

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت کلاسیک، کابینت روکش چرمی، کابینت آشپزخانه

 

چوب ساده | جنس کابینت

 

جنس کابینت

 

چوب ساده دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: یک قطعه چوب ساده . از محبوب ترین ها می توان به افرا ، گیلاس ، کاج و بلوط اشاره کرد. این یک کامپوزیت نیست و چندین قطعه چوب نیست که به هم چسبیده اند تا یک دال ساده ایجاد کنند. اگر تولید کننده ای ادعا کرد که “چوب ساده ” است ، بررسی کنید که این یک قطعه چوب واقعی همگن است. به خوبی نشان می دهد که یک کابینت یا اجزای کابینت از چوب ساده در هنگام لکه گیری گزینه پایان است. محصولات چوبی مهندسی را نمی توان لکه دار کرد زیرا دانه ندارند. بسیاری از کابینت ها برخی از اجزای ساخته شده از چوب ساده مانند قاب صورت برای کابینت های قاب دار و درب کابینت را دارند. گرچه در بسیاری از موارد ، کابینت ها از مواد چوبی مهندسی شده ساخته شده و با روکش چوب پوشانده می شوند تا ظاهر چوب ساده را شبیه سازی کنند.

مزایا:

همیشه به سبک. کابینت های چوبی با کیفیت بالا زیبایی بی انتها را به خانه شما می بخشند که همیشه رواج دارد.

بسیاری از رنگ های طبیعی. مجموعه ای از رنگ های طبیعی دوست داشتنی ، که توسط گونه های مختلف چوبی ، از جمله بامبو ، گیلاس ، بلوط ، توس ، گردو ، افرا ، کاج گره خورده ، و گیاه خارک ارائه می شود.

با دوام. کابینت های چوبی محکم ، با دوام و مقاوم در برابر آسیب هستند. خراش ها معمولاً به راحتی پوشانده می شوند یا از بین می روند.

قابل تنظیم. چوب ساده را می توان به راحتی سفارشی کرد تا نوع درب کابینت را به انتخاب شما ایجاد کند.

موارد منفی:

هزینه. کابینت های چوبی جامد گران هستند.

واکنش پذیر به رطوبت. چوب جامد به طور طبیعی در برابر رطوبت واکنش نشان می دهد و ممکن است تاب بخورد یا ترک بخورد.

نگهداری زیاد. کابینت های چوبی باید با پوشش ضد آب درمان شوند. با محصولات ساینده که مخصوص چوب طراحی شده اند تمیز کنید.

تخته خرده چوب

 

جنس کابینت

 

تخته خرده چوب یکی از چندین جایگزین چوبی مهندسی شده است. این ماده از ذرات چوب و تراشه هایی ساخته شده است که توسط چسب و فشرده شده به هم می آیند و صفحات و تخته ها را تشکیل می دهند. امروزه بسیاری از کابینت ها از تخته خرده چوب برای جعبه های کابینت و قفسه ها استفاده می کنند. شما نمی توانید تخته خرده چوب را مستقیماً رنگ آمیزی یا لکه دار کنید ، بنابراین به طور معمول با روکش چوب ، ورقه ورقه یا ترمو فویل پوشانده می شود.

کابینت ام دی اف | جنس کابینت

 

جنس کابینت

 

MDF همچنین یک کامپوزیت چوبی مهندسی است که امروزه تقریباً به اندازه تخته خرده چوب محبوب است. این ترکیب به جای تراشه و ذرات از الیاف چوب است ، اما تولیدکنندگان از چسب نیز برای نگه داشتن آنها و فشرده سازی آنها به صفحات و صفحات استفاده می کنند. MDF دارای تراکم بیشتری نسبت به تخته خرده چوب است و به آن بافت ریزتر و سنگین تری می بخشد. کاربرد اصلی آن در کابینت سازی ساخت جعبه ها ، قفسه ها و در بعضی موارد درب ها است. همانند تخته خرده چوب ، شما نمی توانید سطوح MDF را مستقیماً لکه دار یا رنگ آمیزی کنید زیرا فاقد دانه است. بنابراین ، آنها معمولاً دارای یک لایه روکش چوب ، ورقه ورقه یا ترمو فویل هستند.

تخته سه لا

جنس کابینت | اکثر مردم با تخته سه لا آشنا هستند که در خانه کاربردهای زیادی دارد. این قطعه از برشهای نازکی از چوب به نام شمع تشکیل شده است که به طور متناوب با چسب ساخته می شوند تا مانند ساندویچ چند لایه به هم متصل شوند. تولیدات جهت توده را نسبت به دانه تغییر می دهند تا محصول پایدارتر محصول را پایدارتر کنند. تخته سه لا گرانتر از MDF یا تخته خرده چوب است ، بنابراین در هنگام انتخاب کابینت با استفاده از تخته سه لا ، حق بیمه متناظر وجود خواهد داشت. اغلب کابینت های تخته سه لا را در میان خطوط گران قیمت تر کابینت مشاهده خواهید کرد. اصطلاح “تمام چوب” ممکن است به یک سازه تمام تخته سه لا ، یا ترکیبی از چوب جامد و تخته سه لا اشاره داشته باشد.

 

فلز

 

جنس کابینت

 

جنس کابینت | کمد های فلزی ، عمدتا فولاد ضد زنگ ، از محبوبیت کمتری نسبت به کابینت های چوبی ، در برخی از تولیدات کابینت به عنوان یک مجموعه کامل از کابینت ها و کشوها موجود است. این برای سبک های آشپزخانه مدرن و تنظیمات صنعتی مناسب است. در برخی موارد ، کابینت سازان کابینت های چوبی با درب های فولادی ضد زنگ را ارائه می دهند.

لمینت

جنس کابینت

 

کابینت های روکش دار از همان مواد استفاده شده برای میزهای پیشخوان استفاده می کنند ، اگرچه نازک تر هستند. ورقه ورقه ها محصولات پلاستیکی هستند که در اثر همجوشی رزین های پلیمری و کاغذ از طریق فشار و گرما حاصل می شوند. مواد ورقه ورقه به عنوان سطح جعبه و درب کابینت های چوبی کار می کند تا تمیز کردن آنها آسان تر شود.

مزایا

چوب طبیعی کابینت های روکش دار شکل و چوب طبیعی را ایجاد می کنند ، زیرا در واقع از یک لایه نازک از چوب واقعی ساخته شده اند که روی مواد اصلی با قیمت کمتری چسبانده شده است.

قیمت. روکش چوب ارزان تر از چوب جامد طبیعی است.

تعمیر ساده خراش. نیک ها و خراش ها را می توان به سادگی از بین برد تا ظاهر یکدست و صاف را بازیابی کند.

ماندگاری. روکش چوب از دوام قابل قبولی برخوردار است (بیشتر از لمینت ، اما از چوب جامد کمتر است). در برابر تاب خوردگی بسیار مقاوم است.

مراقبت آسان. پاک کردن کابینت های روکش آسان است و فقط از پارچه ای نرم و مرطوب استفاده می شود.

موارد منفی:

آسیب پذیر در برابر آسیب به آب. رطوبت بیش از حد باعث شل شدن روکش از پایه آن می شود ، و باعث ایجاد یک اثر “حباب دار” جذاب نمی شود.

 

ملامین | جنس کابینت

 

جنس کابینت

 

ملامین یک ترکیب شیمیایی است که کاربردهای فراوانی دارد ، مانند یک جز for برای Formica و ظروف بشقابی. سازندگان رزین و کاغذ ملامین را به صورت یک ورق تخت و نازک در می آورند که سپس برای پوشاندن سطوح کابینت های تخته خرده چوب استفاده می شود تا ضدآب و تمیز شود.

مزایا:

قیمت. ملامین ساخته شده از چوب فشرده ، MD یا تخته سه لا است که روی آن یک لایه کاغذ رنگی با رزین ملامین ذوب شده قرار دارد و کم هزینه ترین ماده کابینت است.

تنوع. مجموعه ای از رنگ ها و الگوها بسیار زیاد است ، از جمله یک دانه چوب مصنوعی کاملاً قانع کننده.

نگهداری. کابینت های ملامینه به راحتی تمیز می شوند و در طی سالها نیازی به رنگ آمیزی یا آب بندی مجدد ندارند.

موارد منفی:

انتخاب محدود شکل. اشکال کابینت تقریباً همیشه مربع بوده و گزینه های طراحی شما را محدود می کند.

مقاومت کم. کابینت های ملامین به ویژه در معرض خراش و فرورفتگی قرار دارند که ترمیم آنها دشوار – یا غیرممکن است.

وزن. ملامین از مواد گران قیمت کابینت سنگین تر است و ممکن است در نهایت افت کند.

ترمو فویل | جنس کابینت

 

 

 

پوشش دیگر برای محصولات چوبی مهندسی شده ، ترمو فویل یک فیلم وینیل است که از بالای درها و جعبه های کابینت و جلوهای کشو عبور می کند. سازندگان ترمو فویل را روی سطوح کابینت اعمال می کنند. اکثر مارک های کابینت کابینت Thermofoil را ارائه می دهند که معمولاً کابینت های MDF یا تخته خرده چوب با لایه ای از Thermofoil هستند.

 

همه این مواد معمول کابینت موافقان و مخالفانی دارند. اگر تامین کننده مناسب را انتخاب کنید همه آنها می توانند بسیار جذاب باشند. کابینت های جامد از چوب جامد و استیل ضدزنگ ترین بادوام هستند اما از نظر جسمی کاملاً گران هستند. کابینت های چوبی مهندسی شده از دوام کمتری برخوردار هستند اما بسیار مقرون به صرفه تر هستند. نوع کابینت انتخابی شما به عوامل مختلفی از جمله بودجه ، اولویت شخصی و طراحی کلی آشپزخانه بستگی خواهد داشت. برای اطمینان از تصمیم درست شما با طراحان حرفه ای ما در گریت کابینت مشورت کنید.

 

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.