5 روش برای تمیز کردن کابینت چوبی آشپزخانه

5 روش برای تمیز کردن کابینت چوبی آشپزخانه

تمیز کردن کابینت چوبی | چگونه بهترین کابینت های آشپزخانه چوبی را تمیز کنیم

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت روکش چرمی

 

5 نکته مهم برای تمیز کردن کابینت چوبی آشپزخانه

کابینت چوبی آشپزخانه یکی از زیباترین متریال‌ها در آشپزخانه و در خانه محسوب می‌شود، با این حال، اگر تمیز کردن کابینت چوبی آشپزخانه را به طور متداوم جدی نگیرید این کابینت‌ها می‌توانند به راحتی کثیف و کدر شوند و دیگر زیبایی سابق را نداشته باشند. در ادامه پنج روش برای تمیز کردن کابینت‌های چوبی آشپزخانه آورده شده است:
تمیز کردن روزانه: برای جلوگیری از تجمع کثیفی و گرد و غبار، باید کابینت‌های چوبی خود را به طور منظم تمیز کنید. یک بار در هفته، از یک دستمال نرم و مرطوب برای پاک کردن سطوح استفاده کنید. اگر کابینت‌های شما دارای دستگیره‌های فلزی هستند، آنها را نیز با یک دستمال مرطوب پاک کنید.
تمیز کردن عمیق: هر چند ماه یک بار، باید کابینت‌های چوبی خود را به طور عمیق تمیز کنید. برای این کار، از یک محلول تمیز کننده ملایم استفاده کنید. یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را با یک فنجان آب مخلوط کنید. محلول را روی یک دستمال نرم اسپری کنید و سطوح را به آرامی پاک کنید.
از بین بردن لکه‌ها: برای از بین بردن لکه‌های سخت، می‌توانید از یک پاک کننده طبیعی مانند سرکه یا جوش شیرین استفاده کنید. سرکه را با آب مخلوط کنید و محلول را روی لکه اسپری کنید. بگذارید 5 دقیقه بماند، سپس با یک پارچه مرطوب پاک کنید. جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا خمیر شود. خمیر را روی لکه بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند. سپس با یک پارچه مرطوب پاک کنید.
پولیش کردن کابینت: برای براق کردن کابینت‌های چوبی خود، می‌توانید از یک پولیش چوب استفاده کنید. پولیش چوب را روی یک پارچه نرم بمالید و به آرامی سطوح را بمالید.
محافظت از کابینت: برای محافظت از کابینت‌های چوبی خود در برابر آسیب، می‌توانید از یک لایه روغن یا موم استفاده کنید. روغن یا موم را روی یک پارچه نرم بمالید و به آرامی سطوح را بمالید. با پیروی از این نکات، می‌توانید کابینت چوبی خود را تمیز و درخشان نگه دارید.

 

1. شبکه DIY

تمیز کردن کابینت چوبی | پست DIY Network “چگونه می توان کابینت های چوبی را تمیز کرد” دارای دو استراتژی متفاوت برای اداره کابینت آشپزخانه به طور کلی و عمیق بود.

تمیز کردن عمومی:

 • سرکه هنگامی که با نحوه تمیز کردن کابینت های روغنی روبرو می شوید پاک کننده طبیعی است. یک محلول 50/50 سرکه و آب گرم را مخلوط کرده و درون بطری اسپری قرار دهید. روی کابینت غوطه ور شوید ، بگذارید یک یا دو دقیقه بماند و سپس با یک پارچه نرم پاک کنید.
 • این مرحله اختیاری است. چند قطره مواد شوینده مایع ظرفشویی به محلول سرکه و آب اضافه کنید تا کابینت های بسیار تیره و تمیز تمیز شود.

تمیزکاری کامل:

 • خمیر سرکه و نمک درست کنید. مسواک را به خمیر آغشته کرده و ناحیه لک شده را به آرامی مالش دهید. خیلی سفت وشور نکنید و یا از پشم استیل استفاده نکنید ، زیرا باعث خراشیدن چوب می شود. خمیر را با آب تمیز بشویید و با حوله تمیز خشک کنید.
 • همچنین می توانید جوش شیرین را روی یک اسفنج مرطوب قرار داده و لکه آن را مالش دهید. از مسواک نرم یا برس اسکراب موی نایلونی استفاده کنید تا سطح کابینت را خراشیده نکنید

پس از اتمام تمیز کردن ، وب سایت DIY Network همچنین محافظت در برابر لکه های آینده را به شما توصیه می کند:

 • روغن نباتی و سرکه را به اندازه های مساوی مخلوط کرده و کمی روی سطوح کابینت بمالید. آن را با یک پارچه تمیز و نرم مالش دهید. بوف تا زمانی که بدرخشد.

 

5 روش برای تمیز کردن کابینت چوبی آشپزخانه

2. Cheapskate روزمره | تمیز کردن کابینت چوبی

مری هانت ، ستون نویس روزنامه های Everyday Cheapskate ، با این پاسخ به س aالات خواننده در مورد استفاده از چه نوع پاک کننده ای روی کابینت های آشپزخانه چوبی پرداخت

 • اگر به دنبال یک کالای تجاری برای تمیز کردن این کابینت ها هستید ، هرگز از اثر بخشی لاک روغن نارنجی واقعی برای ذوب شدن چربی ، مواد آهکی ، براق کننده و تجمع موم پیروز نخواهید شد و بوی خوش و زیبایی را در جای خود باقی خواهید گذاشت. اگر تصمیم بگیرید که مسیر تجاری خود را طی کنید ، انجام کل آشپزخانه شما هزینه کمی خواهد داشت.

تمیز کردن کابینت چوبی | اما او ادامه داد و معجونهای خانگی زیر را برای تمیز کردن آن کابینت های چوبی آشپزخانه توصیه کرد. پس از تمیز کردن ، هیچ چیز دیگری برای صیقل دادن یا محافظت لازم نیست.

تمیز کردن عمومی:

 • در یک بطری اسپری (من از این بطری های 16 اونسی برای پاک کننده های خانگی استفاده می کنم) 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون ، 4 قاشق غذاخوری سرکه سفید و آب گرم کافی برای پر کردن بطری مخلوط کنید (حدود 2 فنجان). لرزش دهید تا مخلوط شود و سپس یک بار روی یک درب یا جلو کشو بپاشید. با یک پارچه نرم اسکراب بزنید تا هرگونه آلودگی از بین برود ، سپس درخشش زیبایی پیدا کنید. قبل از هر بار اسپری ، بطری را تکان دهید تا روغن در آن مخلوط شود.

تمیزکاری کامل:

 • در یک کاسه کوچک ، 1 قسمت روغن نباتی و 2 قسمت جوش شیرین را اندازه بگیرید (به عنوان مثال 2 قاشق غذاخوری روغن و 4 قاشق غذاخوری جوش شیرین – یا 1 فنجان روغن تا 2 فنجان جوش شیرین بسته به اندازه شغل خود).
 • با استفاده از انگشتان خود ، این را به یک خمیر غلیظ مخلوط کنید. این کار را هر چند وقت یکبار روی سطح آن کابینت ناخوشایند انجام دهید ، به ویژه به مناطق نزدیک به دسته هایی که اینقدر دست زدن و تماس انسانی دارند ، توجه داشته باشید.
 • با یک پارچه نرم ، اسفنج یا نوک انگشتان خود را بمالید تا این خمیر داخل دانه شود. با استفاده از یک مسواک قدیمی آن را وارد تمام گوشه ها کنید. این خمیر بسیار غلیظ است ، و با شروع به مسواک زدن و مسواک زدن ، همراه با مقدار زیادی لزج ، می ریزد.
 • با یک پارچه نرم خوب بو کنید و سپس عقب بروید و کارهای زیبا خود را تحسین کنید.

 

5 روش برای تمیز کردن کابینت چوبی آشپزخانه

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت آشپزخانه

3. زرق و برق | تمیز کردن کابینت چوبی

تمیز کردن کابینت چوبی | بلاگر زرق و برق یک دستور خانگی متفاوت با بهترین روش برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه شما بدون آسیب رساندن به آنها داشت!

تمیز کردن عمومی:

 • یک محلول از 1 فنجان آب ، 1 قاشق چای خوری خمیر دندان و 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین را ترکیب کنید. با استفاده از اسفنج یا پارچه به محلول آغشته شوید و از آن برای مالش دادن مناطق کثیف کابینت استفاده کنید.

تمیزکاری کامل:

 • حدود 1/2 قاشق چای خوری صابون ظرف یا تمیز کننده چوب صابون روغن را روی اسفنج آبکشی قرار دهید. اسفنج را کمی خیس کرده و به آرامی کابینت را بشویید و اجازه دهید کف ایجاد شود. با یک پارچه کمی مرطوب و آب تازه در آن پاک کنید. سپس آن را با یک پارچه میکروفیبر خشک کنید.
 • یک خمیر با جوش شیرین و آب درست کنید ، آن را با مالیدن دور دایره روی نواحی چرب بمالید ، کمی آن را داخل چربی فشار دهید تا از ساینده جوش شیرین برای بلند کردن چربی استفاده کنید و بگذارید تا 10 تا خیس بخورد. دقایق. با استفاده از یک تکه پارچه تمیز و مرطوب ، خمیر جوش شیرین را با پاک کردن بردارید.

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت کلاسیک

4. پاکیزگی

تمیز کردن کابینت چوبی | در نکاتی برای تمیز کردن چربی مواد غذایی از کابینت های آشپزخانه ، صنوبر با آن متفاوت از سایت های دیگر رفتار کرد زیرا آنها بیشتر به دنبال محصولات بودند تا راه حل های خانگی.

آب گرم و صابون ظرف

صابون ظرف محصولی با پایه قلیایی است که به طور موثر چربی ها را برش می دهد ، مخصوصاً وقتی در آب گرم مخلوط شود. یک یا دو سرم صابون ظرف برش چربی را در یک سطل آب خیلی داغ مخلوط کنید (تا آنجا که می توانید گرم کنید) و از یک پد تمیز کننده نایلونی برای حمله به چربی کابینت استفاده کنید. آب را داغ نگه دارید و از فشار کم روی پد نایلون استفاده کنید تا سطح آن خراشیده نشود. بعد از اتمام کار کابینت ها را بشویید و خشک کنید

Goo Gone

تمیز کردن کابینت چوبی | حتما دستکش لاستیکی بپوشید ، سپس تمیز کننده تجاری Goo Gone را روی چربی بزنید و بگذارید یک یا دو دقیقه بماند. یک میکرو پارچه مرطوب را در مایکروویو به مدت 35 ثانیه گرم کنید و سپس از آن برای پاک کردن سریع لایه چربی استفاده کنید. در آخر ، محل را با آب و صابون چوبی ملایم تمیز کرده ، سپس کاملا خشک کنید.

پاک کننده روغن نارنجی همه منظوره

اگر کابینت های شما واقعا کثیف هستند ، پس از پاشش اجازه دهید تا 10 دقیقه نظافتچی بماند. پس از آن ، پاک کننده را با استفاده از یک پارچه گرم و مرطوب پاک کنید.

پاک کننده چوب حاوی موم carnauba برزیل

تمیز کردن کابینت چوبی | موم Carnauba ماده ای است که به طور معمول در پاک کننده های چوب و پرداخت با کیفیت بالا یافت می شود. یک محصول عالی ، به نام Magic Cabinet and Wood Cleaner ، کاربرد پمپ اسپری است.

 

5 روش برای تمیز کردن کابینت چوبی آشپزخانه

 

5. توماسویل

این تولید کننده و توزیع کننده کابینت آشپزخانه در سراسر کشور از راهنمای مراقبت و نظافت صاحبخانه نکات زیر را در وب سایت شرکت مادرشان ارائه می دهد.

 • معمولاً یک پارچه نخی تمیز و نرم – یا پارچه میکرو الیاف مخصوص لمینت و کابینت های براق و مرطوب – مرطوب با آب گرم این کار را انجام می دهد!
 • برای مبارزه با آلودگی اضافی ، یک محلول ملایم از مایع ظرفشویی (نه محصولات ماشین ظرفشویی) مخلوط با آب گرم و تمیز و گرم ، از آلودگی و چربی مراقبت خواهد کرد. 5٪ مایع ظرفشویی به 95٪ آب نسبت خوبی است.
 • پس از تمیز کردن کابینت های لکه دار یا رنگ شده ، آنها را با یک پارچه تمیز و مرطوب تمیز کرده و سطح مرطوب و مرطوب را با یک پارچه نرم تمیز دیگر خشک کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظرات (٪)

 1. آواتار محمد
  محمد
  آذر ۱۳, ۱۴۰۲ at ۱۲:۱۰ ب.ظ

  سلام بازدید حضوری هم دارید لطفا بفرمایید با چه کسی باید هماهنگ شود ممنون

 2. آواتار مهسا
  مهسا
  آذر ۱۳, ۱۴۰۲ at ۱:۰۰ ب.ظ

  سلام آیا شما خودتان تولید میکنید یا نصاب هستید و این که قیمت چقدر هست ممنون

 3. آواتار تاژ خراسانی
  تاژ خراسانی
  آذر ۱۳, ۱۴۰۲ at ۵:۲۲ ب.ظ

  عالی بود ممنون از مطلب خوب و مفید

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۶, ۱۴۰۲ at ۱:۴۰ ب.ظ

   نظر لطف شماست سپاس.

 4. آواتار آیدا
  آیدا
  آذر ۱۴, ۱۴۰۲ at ۱۱:۲۵ ق.ظ

  سلام کابینت چوب طبیعی کار میکنید؟ قیمت لطفا

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۶, ۱۴۰۲ at ۱:۳۵ ب.ظ

   سلام خانم محمودی بله چوب طبیعی از کارهای بسیار خاص و جذاب تیم ماست، برای استعلام قیمت و مشاوره کاملا رایگان و تخصصی با مهندس میرزایی می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و یا از مشاوره واتساپی به همین شماره استفاده کنید.

 5. آواتار سمن
  سمن
  آذر ۱۷, ۱۴۰۲ at ۵:۱۱ ب.ظ

  سلام لطفا قیمت لطف کنید ممنون

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۷, ۱۴۰۲ at ۵:۴۱ ب.ظ

   با عرض سلام، برای مشاوره کاملا رایگان و تخصصی با مهندس میرزایی می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و یا از مشاوره واتساپی به همین شماره استفاده کنید.

  • آواتار سعید
   سعید
   آذر ۲۱, ۱۴۰۲ at ۷:۲۳ ب.ظ

   قیمت لطفاً

   • آواتار تیم محتوا
    تیم محتوا
    آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۸:۵۶ ق.ظ

    درود بر شما سعید عزیز، برای مشاوره کاملا رایگان و تخصصی با مهندس میرزایی می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و یا از مشاوره واتساپی به همین شماره استفاده کنید.

 6. آواتار عماد
  عماد
  آذر ۲۱, ۱۴۰۲ at ۷:۲۳ ب.ظ

  سلام میشه بفرمایید با کی باید هماهنگ بشه برای بازدید حضوری شماره بذارید ممنون

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۸:۵۶ ق.ظ

   درود بر شما عماد عزیز، برای مشاوره کاملا رایگان و تخصصی با مهندس میرزایی می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و یا از مشاوره واتساپی به همین شماره استفاده کنید.

 7. آواتار مهناز
  مهناز
  آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۱۲:۱۲ ب.ظ

  سلام برای بازدید از آشپزخانه با کدام بخش باید هماهنگ شود؟

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۶:۳۵ ب.ظ

   درود بر شما مهناز عزیز، برای مشاوره کاملا رایگان و تخصصی با مهندس میرزایی می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و یا از مشاوره واتساپی به همین شماره استفاده کنید.

 8. آواتار رز
  رز
  آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۵:۲۸ ب.ظ

  عالی بود ممنون

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۶:۴۲ ب.ظ

   سپاس از توجه شما.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.