اصول طراحی آشپزخانه که باید قبل از بازسازی بدانید!

اصول طراحی آشپزخانه که باید قبل از بازسازی بدانید!

اصول طراحی آشپزخانه | یکی از بهترین چیزها در مورد برنامه ریزی برای بازسازی آشپزخانه ، خواب دیدن نحوه ظاهر آشپزخانه جدید است. شاید شما وقت خود را صرف بازدید از آشپزخانه های اخیراً دوباره استفاده شده دوستان خود ، مرور مجلات تزئین یا مرور عکس های آنلاین کرده اید.

برنامه ریزی برای یک بازسازی عالی نیاز به مواردی غیر از درک احساس خوب دارد. علاوه بر زیبایی ، فضا باید کاربردی نیز باشد. اصول طراحی زیر آشپزخانه می تواند کمک کند.

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت کلاسیک، کابینت روکش چرمی، کابینت آشپزخانه

 

با توجه به سبک پخت و پز خود برنامه ریزی کنید | اصول طراحی آشپزخانه

اصول طراحی آشپزخانه | یکی از اولین اصولی که باید برای بازسازی به یاد داشته باشید این است که آشپزخانه شما باید با سبک آشپزی شما مطابقت داشته باشد.

  • اگر آشپزی علاقه خانواده شماست ، باید فضایی را ایجاد کنید که فضای کافی برای شرکت در آن وجود داشته باشد.
  • اگر خانواده پرمشغله ای هستید ، ممکن است به طراحی عملی نیاز داشته باشید که به شما کمک کند سریع وارد آشپزخانه شوید و از آن خارج شوید.
  • اگر به ندرت آشپزی می کنید ، ضروری است که برنامه های خود را اساسی نگه دارید ، اما به یاد داشته باشید که سرمایه گذاری در یک آشپزخانه زیبا و کاربردی به ارزش فروش مجدد شما کمک می کند.

 

مثلث کار را ایجاد کنید | اصول طراحی آشپزخانه

اصول طراحی آشپزخانه | مثلث سینک ظرفشویی – یخچال یکی از مشهورترین اصول طراحی آشپزخانه مدرن است. ایده این است که این سه وسیله باید به صورت مثلثی چیده شوند تا بتوانید به راحتی در میان آنها حرکت کنید.

برخی از آشپزخانه ها برای دستیابی به این مثلث از پیکربندی L شکل استفاده می کنند. دو وسیله در یک طرف “L” قرار دارند ، و یک قسمت دیگر در طرف دیگر است. گزینه دیگر پیکربندی U شکل است ، که در آن هر وسیله در یک دیوار جداگانه قرار دارد. در آشپزخانه های دارای یک جزیره ، ممکن است این جزیره به عنوان یکی از دیوارها استفاده شود.

فواصل بین سه نقطه مثلث تفاوت زیادی در نحوه عملکرد این ترتیب ایجاد می کند. آنها را خیلی نزدیک یا خیلی دور از هم قرار دهید و سرانجام ناامید شوید.

سه پا باید جمعاً حداقل 12 فوت جمع شوند.
طول کل سه پا نباید بیش از 26 فوت باشد.
طول هر پا باید حداقل 4 فوت باشد.
طول هیچ پایی نباید بیش از 9 فوت باشد.

اگر آشپزخانه شما به طور منظم بیش از یک آشپز در یک زمان استفاده می شود ، سعی کنید دو مثلث جداگانه ایجاد کنید. با در اختیار قرار دادن هر فرد در منطقه کار خود ، می توانید کار تیمی خود را بهبود بخشید و از هرج و مرج و برخورد خود بکاهید. فقط مطمئن شوید که دو مثلث با هم تداخل ندارند. با این حال ، آنها می توانند در یک مسیر مشترک مشترک باشند.

 

اصول طراحی آشپزخانه که باید قبل از بازسازی بدانید!

 

فضای کافی برای راه رفتن به خود اختصاص دهید

اصول طراحی آشپزخانه | عرض هر راهروی آشپزخانه باید حداقل 3 فوت عرض داشته باشد. این حداقل مطلق است. در مناطقی که کار انجام می شود ، عرض را به 3.5 فوت گسترش دهید. اگر دو یا چند نفر در منطقه کار مشترک باشند ، عرض راهپیمایی باید 4 فوت باشد.

دهانه های درب باید حداقل 32 اینچ باز شوند. مراقب قرارگیری درب ها باشید تا بتوانید آنها را بدون برخورد به آشپز یا مسدود کردن کابینت ها یا وسایل مهم باز کنید.

در مورد قرار دادن یخچال و فریزر ، ماشین ظرفشویی و انبار نیز همین امر وجود دارد: اطمینان حاصل کنید که برای باز کردن درب آنها فضای زیادی را ترک کرده اید.

اگر آشپزخانه شما به عنوان یک گذرگاه است ، سعی کنید ترافیک را از منطقه آماده خود هدایت کنید. به عنوان مثال ، مثلث کار خود را در یک طرف جزیره خود تنظیم کنید و اجازه دهید مردم از طرف دیگر عبور کنند. اگر بتوانید این کار را مدیریت کنید ، هم ازدحام آشپزخانه و هم احتمال تصادف را کاهش می دهید.

سطوح شمارنده کافی را فراهم کنید | اصول طراحی آشپزخانه

شما نه تنها باید فضای کافی را به خود اختصاص دهید ، بلکه به فضای پیشخوان کافی نیز نیاز دارید. هدف داشتن حداقل 158 اینچ مربع فضای پیشخوان را تعیین کنید. این می تواند در چندین قسمت در اتاق شکسته شود. ممکن است جزیره ای در این رقم لحاظ شود.

چند قسمت اصلی در اتاق وجود دارد که باید اطمینان حاصل کنید که فضای پیشخوان کافی را در آن قرار دهید.

کنار یخچال: خوب است که بیش از 1 فوت فضای پیشخوان در کنار دسته دسته یخچال خود داشته باشید. اگر یخچال شما دو دسته دارد ، در هر طرف یک پیشخوان قرار دهید.
در دو طرف سینک ظرفشویی: شما به حداقل 2 فوت فضای پیشخوان کنار سینک ظرفشویی نیاز دارید. برخی از متخصصان توصیه می کنند که 2 فوت در یک طرف ظرف و 3 فوت در طرف دیگر قرار داشته باشید.
کنار اجاق گاز: هر طرف از اجاق گاز و اجاق گاز شما حداقل به 1 تا 1.5 فوت فضای پیشخوان نیاز دارد.

 

اصول طراحی آشپزخانه که باید قبل از بازسازی بدانید!

به خود دیدگاه دلپذیری بدهید

اصول طراحی آشپزخانه | قرار دادن ظرفشویی آشپزخانه در زیر پنجره یک روش معمول است. این ترتیب نور طبیعی را برای ظرفشویی شما فراهم می کند. همچنین به شما این امکان را می دهد که با تکمیل این کارهای روزمره به بیرون نگاه کنید.

لازم نیست که این اصل طراحی را یک قانون سخت و سریع بدانید. بعضی از آشپزخانه ها نور طبیعی ندارند. در برخی دیگر ، تعداد پنجره ها محدود است و هیچ راهی عملی برای قرار دادن سینک زیر یکی از آنها وجود ندارد. در این موارد ، کنار رفتن از این اصل طراحی خوب است.

با این حال ، اگر قرار دادن سینک ظرفشویی در زیر پنجره برای شما مفید باشد ، احتمالاً متوجه می شوید که جلوه زیبایی به اتاق می بخشد. برای الهام بخشیدن به طراحی ، فیلم زیر را مشاهده کنید ، که شامل تعدادی آشپزخانه با پنجره های بالای ظرفشویی است:

فقط اگر برای طرح شما مناسب است ، یک جزیره را اضافه کنید

اصول طراحی آشپزخانه | جزایر در آشپزخانه های مدرن محبوب هستند و ممکن است بسیاری از دوستان و خانواده شما آنها را داشته باشند. با این حال ، آنها یک آشپزخانه ضروری نیستند. اگر فضای شما آنقدر بزرگ نیست که بتواند به درستی یک جزیره را در خود جای دهد ، نباید سعی کنید یکی از آن را پر کنید.

برای تعیین اینکه آیا یک جزیره برای آشپزخانه شما مناسب است ، از دستورالعمل های زیر استفاده کنید:

شما باید بتوانید فضایی 11 در 11 را به جزیره خود اختصاص دهید. حتی بهتر است اگر این فضا بتواند 11 فوت در 14 فوت را اندازه گیری کند.
جزیره شما باید در یک جهت حداقل 4 فوت و در جهت دیگر 2 فوت باشد. بعضی از جزایر به بزرگی 4 فوت در 5 فوت هستند.
داشتن حداقل 3/5 فوت پاکسازی در اطراف هر طرف جزیره بسیار مهم است.
یک جزیره نباید جریان مثلث کار شما را قطع کند.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.