بازسازی آپارتمان

در دوره انقلاب صنعتی و زمانی که خانه ها از حالت ویلایی به آپارتمان تبدیل شدند، بازسازی آپارتمان و هزینه بازسازی آپارتمان با توجه به رشد جمعیت و تغییر نیاز های افراد خانواده مرسوم شد. در این دوره دستگاه ها و سیستم های مختلف پیشرفت زیادی کردند. به همین دلیل انسان تصمیم گرفت راه های ساده تری برای مسائل و مشکلات زندگی خود ارائه دهد. بازسازی و نوسازی خانه نیز یکی از راه های ساده سازی مشکل مسکن بود. وجود این دستگاه ها در طولانی مدت و پیشرفت آن ها در طی چندین سال باعث شد بازسازی خانه و آپارتمان به کاری ساده تبدیل شود. یکی از مسائلی که در گذشته باعث شده بود بازسازی خانه کار سختی باشد، این بود که معماران برای بازسازی خانه از فرمول ها و محاسبات هندسی و بسیار پیچیده استفاده می کردند. اما امروزه با پیشرفت وسایل اندازه گیری و محاسبه، بازسازی و طراحی یک خانه به راحتی انجام می شود.

این که دقیقا در چه سالی و توسط چه شخصی روش های نوین برای بازسازی و نوسازی خانه و آپارتمان عنوان شد، مشخص نیست. چرا که پیشرفت صنعت معماری و عمران به مرور زمان اتفاق افتاد اما به طور حدودی، همان طور که گفته شد بعد از دوره‌‌ی انقلاب صنعتی، پروسه‌ی پیشرفت تکنولوژی و فناوری در بازسازی خانه توسط عده ای از معماران، شروع شد. جالب است بدانید که بازسازی برای قرن ها یک امر رایج بوده است اما فقط درمورد بناهای تاریخی یا بازسازی اداری یا مهم اما اخیرا بازسازی خانه و آپارتمان تقاضای فراوانی پیدا کرده و امروزه شرکت های بزرگی خدمات مربوط به بازسازی مسکونی و بازسازی منزل و آپارتمان را ارائه می کنند.

 

چرا بازسازی آپارتمان؟

بازسازی خانه و آپارتماندلایل بازسازی ساختمان گاهی نتیجه تخریب بناهای تاریخی است که توسط ساکنان منطقه به عنوان آسیب زا تجربه می شود، مانند جنگ، اشتباهات برنامه ریزی و تخریب با انگیزه های سیاسی، گاهی اوقات صرفاً نتیجه بلایای طبیعی است. دلایل بازسازی خانه و آپارتمان معمولا فرسودگی بنا و یا فروش آن است.

 

اولویت ها در هزینه بازسازی آپارتمان

زمانی که می خواهید خانه خود را بازسازی و نوسازی کنید، نمی توانید از هر قسمتی که دوست دارید این کار را شروع کنید. برای این کار اولویت هایی وجود دارد که برای بازسازی باید این اولویت ها توسط معماران و پیمانکاران رعایت شود.

 

اولویت اول بازسازی آپارتمان آشپزخانه

در صدر این اولویت ها آشپزخانه‌ی شما قرار دارد. بازسازی آشپزخانه نسبت به سایر قسمت های خانه کمی سخت تر است. چرا که تجهیزاتی مانند کابینت، شیرآلات، لوله‌ی ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی و از همه مهم تر اجاق گاز در آشپزخانه قرار دارد. در برخی موارد پیش آمده که لوله‌ی یکی از این تجهیزات دچار مشکل شده است. برای رفع چنین مشکلاتی زمان بیشتر و به تبع زحمت بیشتری لازم است. انجام دادن بازسازی این قسمت می تواند خیال شما را راحت کند. البته بهتر است قبل از شروع پروسه‌ی بازسازی خانه‌ی خود، نوع و ظاهر کابینت ها را انتخاب کنید. انواع کابینت های محبوب در میان افراد مختلف عبارت هستند از: ممبران، هایگلاس، کلاسیک، چوب طبیعی، انزو، مدرن، رنگ پولیشی و ام دی اف.

 

اولویت دوم سرویس بهداشتی و حمام

درست مانند آشپزخانه، سرویس های بهداشتی نیز از تجهیزاتی برخوردار هستند که برای بازسازی آن ها به زمان و زحمت بیشتری نیاز است. شما می توانید برای حمام و سرویس بهداشتی خود طراحی خاصی را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال می توانید فضای توالت را از فضای دست‌شویی،‌ از طریق یک پارتیشن شیشه ای یا دیوار جدا کنید. یا می توانید برای جداسازی آن ها از پله استفاده کنید. انتخاب کردن طرح های این قسمت بهتر است قبل از شروع پروسه‌ی بازسازی باشد.

 

اولویت سوم هال و پذیرایی

هزینه بازسازی آپارتمان هزینه بازسازی منزلانتخاب طرحی خاص برای هال و پذیرایی شما، می تواند کلیت خانه را تغییر دهد. چرا که اولین چیزی که افراد در بدو ورود به خانه‌ی شما می بینند، هال و پذیرایی شماست. به عنوان مثال شما می توانید با یک پارتیشن چوبی، فضای ها و پذیرایی را از سایر قسمت ها جدا کنید و اصطلاحا آن ها را خصوصی سازی کنید.

 

اولویت چهارم اتاق های خواب

در مرحله‌ی آخر بازسازی آپارتمان، اتاق های خواب قرار دارد. از آن جایی که اتاق های خواب کمتر از سایر نقاط دیده می شوند، می توان آن ها را در مرحله‌ی آخر کار انجام داد. برای نوسازی اتاق خواب می توانید کارهای مختلفی بکنید. به عنوان مثال جای کمدهای دیواری را تغییر دهید و آن ها را در ضلع دیگر اتاق بگذارید. یا این که با استفاده از یک تخت خواب تاشو و کم جا، فضای بیشتری از اتاق خواب خود را استفاده کنید.

 

محاسبه هزینه بازسازی آپارتمان

حال که با اولویت های مختلف در بازسازی و نوسازی خانه و آپارتمان آشنا شدید، می خواهیم ببینیم بازسازی خانه و آپارتمان چه هزینه ای بر دوش کارفرما می گذارد؟ اولین چیزی که در هزینه بازسازی خانه باید به آن توجه کنید این است که همیشه هزینه ای اضافه بر سازمان را برای بازسازی خانه‌ی خود در نظر داشته باشید و آن را کنار بگذارید. چرا که ممکن است در مراحل مختلف بازسازی خانه، مشکلاتی دیده شود که برای رفع آن ها، پیمانکار از شما هزینه ای بیشتری طلب کند. در ابتدا توجه داشته باشید که اگر از شما هزینه ای بیشتر خواسته شد، ابتدا با یک متخصص خارج از پروژه صحبت کنید و از او درباره‌ی درستی این هزینه سوال کنید. همیشه ممکن است در مراحل مختلف مشکلاتی نظیر ترکیدگی لوله های آب یا گاز، ترک خوردگی دیوار یا نشتی سقف وجود داشت باشد. بنابراین در نظر گرفتن هزینه ای برای این مشکلات می تواند خیال شما را راحت کند. اگر مشکلی هم وجود نداشته باشد، شما ضرر نکرده اید.

بعد از این که طراح و معمار به منزل شما آمده و آن جا را با دقت بررسی کردند، با توجه به خواسته ها و انتظارات شما از خانه که از قبل برای آن ها بیان کرده اید، آن ها از طریق نرم افزار، طرحی کلی از خانه‌ی جدیدتان را برای شما ترسیم می کنند تا بتوانید دیدی نسبی از آن داشته باشید. در این مرحله شما می توانید اصلاحات و ادیت های مد نظر خود را به کمک معمار بر روی طرح انجام دهید. بعد از این که طرح خانه‌ی شما نهایی شد، معمار هزینه های عملیات بازسازی و نوسازی خانه را برای شما به صورت یک لیست می نویسد و آن را به شما می دهد. این لیست شامل موارد زیر است:

  • هزینه تهیه و خرید مصالح لازم برای پروژه
  • هزینه جابه‌جایی حمل و نقل نخاله ها
  • هزینه تعمیرات مورد نیاز برای خانه
  • هزینه تغییر دکوراسیون داخلی خانه
  • هزینه نیروهای انسانی از جمله معمار، پیمانکار، طراح، کارگران و سایرین

در عملیات بازسازی انجام دادن و در نظر گرفتن برخی نکات می تواند به شما در روند بازسازی و حتی بعد از آن کمک زیادی بکند.

 

مزایای بازسازی آپارتمان

چه خانه جدیدی خریده باشید و چه انتخاب کرده باشید مکانی را که سال ها در آن زندگی کرده اید بازسازی کنید، به استخدام یک پیمانکار معتبر کمک می کند. فردی را انتخاب کنید که تخصص و تجربه لازم برای انجام کار را داشته باشد و خدمات قابل اعتماد بازسازی خانه را ارائه دهد. قبل از شروع پروژه بازسازی، آنچه را که می خواهید تعیین کنید و یک بودجه واقعی تعیین کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت بازسازی خانه و اینکه چگونه می تواند برای شما مفید باشد، ادامه مطلب را بخوانید.

بازسازی خانه و آپارتمان به شما این امکان را می دهد که خانه خود را مطابق با ترجیحات و نیازهای خود شخصی سازی کنید. این یک فرصت عالی برای ایجاد یک فضای راحت و مفیدتر و لذت بخش تر است. انتخاب های بی شماری در مورد بازسازی خانه سفارشی وجود دارد، مانند ایجاد یک سینمای خانگی، به روز رسانی حمام با ارتقاء زیبا، تکمیل زیرزمین و موارد دیگر. کار با یک متخصص می تواند به شما کمک کند تا انتخاب ها را محدود کنید و بهترین نتایج را در حد بودجه خود بگیرید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | new building tech

استخدام یک پیمانکار متخصص در بازسازی و نوسازی برای بازسازی ملک چه بازسازی ویلا باشد و چه بازسازی تجاری شما می تواند به جذابیت بیشتر و همچنین ارزشمندتر شدن آن کمک کند. شما می توانید ارزش کلی خانه خود را با ارتقاء وسایل آشپزخانه، بهبود عملکرد زیرزمین و موارد دیگر افزایش دهید.

 

کاهش مصرف انرژی با در نظر گرفتن هزینه بازسازی آپارتمان

بازسازی خانه فرصتی عالی برای شما فراهم می کند تا خانه خود را از نظر انرژی کارآمد کنید و در قبوض برق صرفه جویی کنید. این به تعویض لامپ ها و ارتقاء وسایل آشپزخانه و حمام شما کمک می کند. همچنین می توانید دیوارهای زیرزمین را عایق بندی کنید تا به کنترل دما کمک کنید. این تغییرات کوچک می تواند قبض انرژی شما را کاهش دهد و به شما امکان می دهد در درازمدت در هزینه خود صرفه جویی کنید. همچنین اگر احساس می کنید خانه شما خیلی کوچک است، یک راه عالی برای اضافه کردن فضای بیشتر، بازسازی زیرزمین خود است. این می تواند به عنوان یک اتاق اضافی برای خانواده شما باشد، یا می توانید آن را برای درآمد اضافی اجاره کنید. استخدام افراد حرفه ای که خدمات نوسازی را ارائه می دهند می تواند به شما کمک کند تا از آن بهترین بهره را ببرید.

اگر احساس می کنید که خانه شما آنطور که می خواهید مدرن نیست و نیاز به ارتقاء جدید دارد، بازسازی خانه می تواند کمک کننده باشد. شما می توانید یک پیمانکار نوسازی را استخدام کنید تا با ارائه جدیدترین نمونه های حمام و آشپزخانه مدرن شما را راهنمایی کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تعیین کنید چه می خواهید و با متخصصان صحبت کنید تا به بهترین رویکرد ممکن دست پیدا کنید. بازسازی ملک شما علاوه بر جذابیت زیبایی شناسی به افزایش عمر آن نیز کمک می کند. کارشناسان می توانند نقاط ضعفی را که نیاز به تعمیر دارند مشخص کرده و بر اساس آن ارتقاء را پیشنهاد دهند. حرفه ای هایی که خدمات نوسازی سفارشی را ارائه می دهند می توانند به ارزیابی ملک و ارائه راه هایی برای رفع هر گونه مشکل به عنوان بخشی از پروژه بازسازی منزل کمک کنند.

 

گزینه ها برای بودجه بازسازی آپارتمان

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Scheme1 Image1رویکردهای مختلفی برای بازسازی وجود دارد که از نظر درجه وفاداری به اصل و حساسیت به اجرا متفاوت است. در معماری، گئورگ مورش بازسازی را به عنوان “روش علمی استخراج منابع برای بازسازی چیزهایی که از بین رفته اند، بدون توجه به زمانی که از آن زمان گذشته است” توصیف می کند. به عنوان مقال بازسازی واقعی به بازسازی ای گفته می‌شود که با استفاده از مواد مشابه و همان روش‌های ممکن پس از تحقیقات گسترده منبع انجام شود. اغلب از اجزای اصلی موجود استفاده می شود. این نوع بازسازی را می توان بیش از هر چیز در ساختمان های مهم فرهنگی و تاریخی یافت، که سپس به عنوان اشیایی برای تماشا و استفاده به عنوان موزه استفاده می شود. نمونه ای از آن تکمیل کلیسای جامع کلن است که سرانجام در اواخر قرن نوزدهم زمانی که نقشه های اولیه ساخت و ساز کشف شد و آنها دنبال شدند، تکمیل شد. همچنین بازسازی با شیوه های مدرن بازسازی‌ای است که به دلیل کمبود منابع، الزامات وفاداری به نسخه اصلی را برآورده نمی‌کند. نمونه‌های معمولی، برای مثال، زمانی هستند که فقط پلان‌های نما یا مستندات تصویری ساختمان‌ها حفظ می‌شوند.

 

نکات مهم بازسازی آپارتمان

مهم نیست که چقدر به بازسازی آپارتمان علاقه دارید، نجات یک ساختمان تاریخی در شهر خود از تخریب یا پوسیدگی کار بسیار مهمی است. با این حال، اگر پروژه مرمت بنای تاریخی به درستی انجام شود، جان تازه ای به یک سازه زیبا می دهید.  هنگامی که برای اولین بار با یک پروژه مرمت ساختمان تاریخی شروع می کنید، ممکن است وسوسه شوید که فوراً کابینت ها، قالب گیری تاج و لوازم جدید را انتخاب کنید، اما اولین قدم شما باید بیشتر عملی باشد تا زیبایی. بناهای تاریخی گهگاه دارای عوارضی هستند که مستقیماً بر یکپارچگی ساختمان تأثیر می گذارد. هنگام به روز رسانی یک بنای تاریخی، حفظ و تعمیر تا حد امکان از سیستم ساختاری اصلی ترجیح داده می شود. با این حال، اگر متوجه شدید که امکانات بیشتری باید اضافه شود، ابتدا باید مطمئن شوید که ساختمان می‌تواند از چنین امکاناتی پشتیبانی کند. برخی از ساختمان‌های تاریخی دارای سیستم‌های سازه‌ای هستند که ممکن است در هنگام تغییر یا تعمیر عناصر آن نیاز به حساسیت داشته باشند و در برخی موارد، ممکن است لازم باشد یک سیستم ساختاری کاملاً جدید برای تقویت سیستم موجود با نوآوری‌های مدرن اضافه شود. ساختمان‌های تاریخی در طول سال‌ها تاریخ زیادی را به خود دیده‌اند، اما دارای ویژگی‌های معماری غنی، جزئیات طراحی و چیدمان‌های منحصربه‌فرد هستند که از زمان ساخت خانه‌های مدرن ناپدید شده‌اند. تعیین اهمیت تاریخی، فرهنگی یا معماری ساختمان شما برای افزایش آگاهی مهم است، اما همچنین می تواند به شما در هنگام درخواست کمک هزینه / کمک مالی و همچنین رعایت دستورالعمل های کدهای خاص کمک کند که به زودی در مورد جزئیات بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بازسازی ها در خدمت نیازهای عاطفی، میهنی، زیبایی شناختی و آموزشی هستند. علاوه بر این، اکثر بازسازی ها، چه در اینجا و چه در خارج از کشور، دستاوردهای علمی و جدی هستند. چنین پروژه هایی ممکن است شامل تکرار فضای داخلی اصلی باشد یا نباشد. این تعریف مانع از ساختمان‌های تخریب‌شده مانند کلیساهای رن لندن می‌شود که در آن دیوارهای بیرونی از بلایتس تا حد زیادی دست نخورده باقی مانده‌اند. با این حال، همانطور که در مورد دارتموث هال در زیر مورد بحث قرار گرفت، برخی از بازسازی ها سیستم های ساختاری مدرن و مواد ضد حریق را در خود جای داده اند. ممکن است دلایل قانع کننده ای برای انجام بازسازی وجود داشته باشد. چنین تصمیمی باید بر اساس درک روشنی از اهمیت دارایی میراث باشد. هنگامی که آن را به دست آوردید، می توانید هر گونه ضرر و فواید بازسازی را به این اهمیت مورد توجه قرار دهید.

 

برای دریافت هزینه بازسازی آپارتمان خود با ما در تماس باشید

هزینه بازسازی آپارتمان هزینه بازسازی مسکونیبازسازی خانه و آپارتمان کار کوچکی نیست و داشتن تیمی از افراد مجرب برای کمک به ارائه کمک در طول فرآیند مرمت و در عین حال درک هدف نهایی از بازسازی ملک می تواند بسیار مفید باشد. یک پیمانکار و یک بازرس می توانند به تخمین مقدار کاری که باید انجام شود و هزینه آن کمک می کنند، در حالی که یک محقق می تواند به شما کمک کند مواد مناسب را برای کار خریداری کنید. ما می دانیم که ممکن است دوست داشته باشید به تنهایی با این نوع پروژه ها مقابله کنید، اما مطمئناً افراد با استعدادی را در اطراف خود می خواهید که می توانند در طول فرآیند بازسازی یک خانه تاریخی به شما کمک کنند. برای تماس با کارشناسان شرکت بازسازی گریت می توانید از شماره تلفن ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ استفاده کنید.

 

و اما در آخر نیز به سوالات متداول شما همراهان گرامی درمورد هزینه بازسازی آپارتمان می پردازیم:

 

آیا هزینه بازسازی آپارتمان برای اقشار متوسط به صرفه است؟

بازسازی خانه سال هاست که دیگر یک رویا نیست و بسیاری از مردم اقدام به بازسازی خانه های قدیمی خود می کنند.

آیا بازسازی خانه و آپارتمان به سختی‌اش می ارزد؟

بازسازی خانه و آپارتمان مزایای بسیاری دارد که این مزایا در خرید خانه یا ساختمان جدید از ابتدا از دست رفته است. شاید مزیت اصلی بازسازی خانه، فرصتی است که برای کشف خانه ای پر از شخصیت و ویژگی های اصلی ارائه می دهد. نکته دوم این است که یک پروژه نوسازی، اگر به درستی انجام شود، می تواند بازده چشمگیر سرمایه گذاری شما را ببیند.

چگونه بدون ریسک مالی و هزینه بازسازی آپارتمان را شروع کنیم؟

شروع یک پروژه نوسازی به همان اندازه که هیجان انگیز است دلهره آور است؛ به خصوص اگر تجربه بازسازی نداشته باشید. برنامه ریزی و زمانبندی کارها برای بازسازی خانه کاملا ضروری است. سعی نکنید بدون برنامه شروع کنید.

آیا هزینه بازسازی آپارتمان زیاد است؟

با توجه به تجربه چندین و چند ساله ما و همکاران عزیز، همواره بازسازی کردن یک خانه از لحاظ اقتصادی فوق العاده به صرفه است، تنها مشکل حین بازسازی های بزرگ این است که برای مدت طولانی یعنی حداقل 4-6 هفته باید صبر کنید و یا در محل دیگری موقتا سکنا گزینید.

خرید خانه متداول‌تر است یا انجام هزینه بازسازی آپارتمان؟

خوب است بدانید که بازسازی خانه و آپارتمان مزایای بسیاری دارد که این مزایا در خرید خانه یا ساختمان جدید تقریبا پیدا نمی شود. شاید مزیت اصلی بازسازی خانه، فرصتی است که برای کشف خانه ای پر از شخصیت و ویژگی های اصلی ارائه می دهد.

 

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید!