چوب در دکوراسیون خانه

چوب در دکوراسیون خانه

استفاده از چوب در دکوراسیون خانه

استفاده از چوب در دکوراسیون خانه | چوب یک مصالح ساختمانی بسیار دوست داشتنی است. سالهاست که در ساخت خانه ها و ساختمانهای دیگر استفاده می شود. به عنوان مثال ، در شهری در نروژ ، خانه ای چوبی از قرن 12th وجود دارد که هنوز هم ساکن است و ثابت می کند که چوب چقدر بادوام است.

در کنار این مقاومت ، چوب دارای خواص بسیار جالب دیگری نیز می باشد.

  • کاربردش ساده است.
  • ساج ، بلوط ، راش ، چوب ماهون … هر نوع چوب ظاهر و نقاط قوت خاص خود را دارد.
  • چوب بادوام است. به عنوان مثال ، چوبی را که دارای آرم FSC است ، در نظر بگیرید که تضمین می کند منبع آن در جنگل هایی با مدیریت مسئولیت پذیر تهیه شده و یا به مدیریت مسئولانه جنگل کمک می کند.

این نقاط قوت در ترکیب با ظاهر گرم چوب ، آن را به ماده ای مناسب برای تزئین فضای داخلی تبدیل می کند. از چوب می توان به طرق مختلف در فضای داخلی استفاده کرد …

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت کلاسیک، کابینت روکش چرمی، کابینت آشپزخانه

 

کف چوبی

چوب در فضای داخلی اغلب به معنای کفپوش پارکت است. یک کف پارکت نشانه ای از لوکس و گرمای بیشتر در خانه شماست. از تخته های بلوط که با لاک یا روغن درمان شده اند معمولاً برای پارکت استفاده می شود. تخته ها دارای ضخامت ، طول و عرض مختلف هستند. همچنین اشکال خاصی مانند طرح استخوان شاه ماهی یا موزاییک در دسترس است.

 

استفاده از چوب در دکوراسیون خانه

 

پنل زدن

 

برای بسیاری از افراد ، تابلو فرش کمی قدیمی به نظر می رسد. اما این دیوارپوش چوبی امروزه نیز می تواند زیبا باشد. پوشش مخصوصاً در فضای داخلی حومه خیره کننده است.

 

استفاده از چوب در دکوراسیون خانه

دیوار جدا کننده چوبی

چوب برای ایجاد یک دیوار جدا کننده ایده آل است. برای جدا کردن اتاق نشیمن و اتاق ناهارخوری می توانید از تخته های عمودی چند سانتی متری از یکدیگر استفاده کنید. این به شما امکان می دهد در عین حفظ تماس بین هر دو منطقه ، اتاق مخصوص خود را ایجاد کنید. ما از این طرح در دفتر خود استفاده کردیم و بنابراین می توانیم موفقیت آن را گواهی دهیم!

 

استفاده از چوب در دکوراسیون خانه

سقف های چوبی

در خانه های قدیمی طبقه اول توسط تیرهای چوبی سنگین و سنگین پشتیبانی می شد. نوسازها معمولاً ترمیم این تیرها را انتخاب کرده و سپس در فضای داخلی برجسته می کنند.

 

استفاده از چوب در دکوراسیون خانه

 

 

درها و پله ها

درب داخلی معمولاً از چوب ساخته می شود ، مگر اینکه از شیشه استفاده کنید. برخی از سازندگان ترجیح می دهند درهای داخلی را با لایه ای از رنگ به پایان برسانند ، در حالی که برخی دیگر اجازه می دهند ساختار خیره کننده چوبی درخشیده شود.

مبلمان

درست مثل گذشته ، مبلمان معمولاً معمولاً از چوب ساخته می شوند. فقط نگاهی به میز اتاق ناهار خوری ، میز گاه به گاه ، صندلی ، کمد لباس ، بوفه ، کابینت نوشیدنی و … در خانه شخصی خود بیاندازید. احتمال زیادی وجود دارد که آنها از چوب ساخته شوند.

روشنایی

علاقه مندان به چوب می توانند با توجه به محتوای مورد علاقه خود در فروشگاه اینترنتی ما خرید کنند. انواع اتصالات سبک چوبی وجود دارد که گاهی اوقات مواد دیگری را نیز در بر می گیرد. به عنوان مثال LZF ، یک متخصص در دستکاری روکش چوب است. Absinthe (Tokke) ، Flos Architectural (Compass Box) ، Moooi (Brave New World) ، Marset (Cala and FollowMe) و Royal Botania (Club) نیز چوب را در مجموعه های خود قرار می دهند. اتصالات سبک چوبی جایگزین مناسبی برای مواد کلاسیک مانند فلز و پلاستیک است.

استفاده از چوب در دکوراسیون خانه

تزیین

سرانجام ، هزاران ، شاید میلیون ها اشیا decorative تزئینی چوبی برای انتخاب وجود دارد. چیزی برای همه وجود دارد: کاسه های چوبی ، پایه های کلاه ، نگهدارنده چراغ های جلو ، قاب عکس … برای علاقه مندان به DIY ، پروژه های مختلفی برای ساخت لوازم جانبی چوبی نیز در نظر گرفته شده است. شاید یک پروژه خوب برای بعد از ظهر یکشنبه دلخراش باشد؟

 

استفاده از چوب در دکوراسیون خانه

 

چوب از زمان قدیم مصالح ساختمانی بسیار پرکاربردی است. از منبت کاری صنعتی که اهرام جیزه را قاب گرفته تا کنده کاری های منقطعی که در خانه های دوره رنسانس وجود داشت ، چوب هزاران سال بخشی از معماری جهانی بوده است. در اروپا ، با طراحی کلاسیک رومی ، اسلب های چوبی در پانل ها گنجانده شده است. این عامل قطعی دوران تودور شد ، جایی که دیوارها را در صفحات مزرعه ای منبت کاری شده با حکاکی های تزیین شده و تزئین شده حک می کرد.

در آسیا ، فرهنگ شرقی نیز با خلاقیت از چوب برای بیانیه استفاده کرد. پنجره های پیچیده صفحه هندسی و مجسمه های لاکی ظریف در غرفه های بزرگ معمول بود. در آمریکای استعمار ، الوارها به روش های مختلف برای ساخت خانه هایی که کف چوبی رواج دارد دستکاری می شدند. در طول اعصار ، ثابت شده است که دارای دوام ، همه کاره ، دارای بافتی زیبا و بدست آوردن آن آسان است.

چوب در فضای مدرن امروزی تفسیری مجدد از مفاهیم موجود است: دیوارهای بیانیه ، تیرهای بالا ، سقف های تمام شده و کف های تصفیه شده. چوب به لطف درخشش خاکی و بافت طبیعی خود ، صداقت را در خانه هایی که فولاد و بتن به عنوان کالاهای اصلی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ، اضافه می کند. این یک اتاق را زمین می بخشد ، و فضاهای معاصر را با حس و حال روستایی تقویت می کند.

استفاده از چوب در دکوراسیون خانه

در دهه 1970 ، اتاقهای خانواده با روکش چوبی مهمترین چیز بود ، اما دیوارهای چوبی امروز از سادگی زیبای سبک اسکاندیناوی و ذن مینیمالیستی گرفته شده است. برخلاف رنگ های تیره ، تن های خنثی اغلب برای ایجاد فضایی آرام انتخاب می شوند که به راحتی می توان آن را با یک پالت تک رنگ ، یا یک رنگ غافلگیرکننده تزئین کرد. برای کمی تنوع ، ممکن است طراحان از پانل های چوب به عنوان دیوار گوشه ای از ویژگی ها استفاده کنند ، و تضاد را در برابر محیط های بتونی ، آجری یا سنگی ایجاد می کند.

استفاده از چوب تقارن بصری متعادل ایجاد می کند – به لطف خطوط ثابت آن که کاملاً با اکثر دکورها کار می کنند. این یک انتخاب رایج برای فضاهای الهام گرفته از مضامین ناهمگن است: کلبه های ساحلی ، روستایی ، شرقی و خانه های کشاورزی ، در میان بسیاری دیگر. آپارتمان ها و اتاق های کوچکتر از لهجه های چوبی در سایه روشن تر بهره مند می شوند. فضا را بزرگتر و هواتر می کند.

سایزهای بزرگتر می توانند از تن های غنی تر برای جلوه ای لوکس تر استفاده کنند. با برجسته ساختن گوشه های برجسته با گیاهان گلدانی ، فضای همسایگی را به پایان برسانید – رنگ های سبز رنگ ، رنگ و شکل زیبایی را در بین دانه ها ایجاد می کند.

استفاده از چوب در دکوراسیون خانه

هنگام استفاده از چوب ، بهتر است نوع و رنگ آن را در نظر بگیرید – هر چوب نرم و چوب سخت دارای دانه و پایان طبیعی خود است. بلوط ، یکی از انواع رایج ، لحنی خاموش دانه ای را ارائه می دهد که برای چشم آسان است.

سرو ، یکی دیگر از موارد محبوب ، دارای رنگ قهوه ای مایل به قرمز و ماندگاری بی انتها است. گردو یک رنگ ظریف تیره و دانه های کاملاً بزرگ به وجود می آورد که یک تقابل خوب در برابر سفید پوستان است. Teak ترکیبی غلیظ از تن قهوه ای خاکی است و در بسیاری از خانه های استعمار در آسیا مورد استفاده قرار گرفته است.

اما چوب فقط محدود به کف ، دیوار و سقف نیست. تخته های چوبی خام به عنوان میزهای مرکزی جذابیت چشمگیری در صنعت ایجاد می کنند. دکوراسیون چوبی دور چرخ ، مانند جعبه های قدیمی یا پشته های چوبی ، به یک اختلال برجسته در اتاق تبدیل می شود. سینی های خودکار وقتی روی دیوار قرار می گیرند ، فضای قفسه اضافی می شوند.

برای ایجاد فضای کاری گسترده ، پرتوهای تحمیل کننده فضای باز را با چراغ های راهنما دنبال کنید. یا به عنوان یک قطعه هنری اصلی لذت بخش ، یک پلکان خلاقانه کاوشگران را به طبقه دوم هدایت می کند.

چوب در هر خانه مدرن گرما ، بافت و احساس لطف طبیعی می افزاید. مهم نیست که الهام شما چیست – چه سنتی ، مدرن یا التقاطی باشد – استفاده از بهترین هدایای طبیعت به ایجاد یک محیط خیره کننده از نظر بصری برای رشد شما و خانواده کمک می کند.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.