4 نکته تخصصی در زمینه طراحی آشپزخانه

4 نکته تخصصی در زمینه طراحی آشپزخانه

زمینه طراحی آشپزخانه | اولین چیزهایی که باید هنگام برنامه ریزی برای طراحی مجدد آشپزخانه به آنها فکر کنید چیست؟ در این مقاله ، شما چهار نکته تخصصی در زمینه طراحی آشپزخانه یاد خواهید گرفت که به شما کمک می کند آشپزخانه خود را مانند یک حرفه ای طراحی کنید.

اگر مانند اکثر صاحبان خانه هستید ، احتمالاً با فکر کردن در مورد رنگ بندی یا وسایل خانه ، پروژه آشپزخانه خود را شروع خواهید کرد. با این حال ، اگر یک طراح حرفه ای هستید ، اولین چیزی که به آن فکر می کنید چیدمان آشپزخانه است.

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت کلاسیک

 

از بین همه اتاق های خانه شما ، چیدمان آشپزخانه شما بیشترین اهمیت را دارد. به عنوان یک فضای کاربردی ، تجربه شما از آشپزخانه به طور چشمگیری تحت تأثیر قرار می گیرد که هنگام پخت و پز یا نظافت به راحتی می توانید در فضا حرکت کنید. یک آشپزخانه با طراحی حرفه ای حرکت را به حداکثر می رساند ، نیاز به خم شدن و دستیابی را به حداقل می رساند و توانایی شما را برای استفاده از آشپزخانه به عنوان یک فضای چند منظوره بهبود می بخشد. برای انجام این کار ، چندین ملاحظه اساسی وجود دارد که یک طراح حرفه ای در طراحی آشپزخانه آنها نقش دارد:

 

طراحی آشپزخانه

 

1. مثلث کار آشپزخانه در طراحی آشپزخانه

سه عنصر مهم در طراحی آشپزخانه شما اجاق گاز ، یخچال و سینک است. در صورت نیاز به دور زدن در یک چیدمان بد طراحی ، پخت و پز و تمیز کردن آشپزخانه می تواند به سرعت به یک کار بی دردسر و طاقت فرسا تبدیل شود.

چیدمان مناسب آشپزخانه به شما امکان می دهد هنگام آشپزی به راحتی بین این سه حرکت کنید. همچنین باید فضای کافی را فراهم کند تا اگر در کنار دیگری مشغول آشپزی هستید ، دائماً به یکدیگر ضربه نخورید. برای ایجاد این امکان ، یک طراح آشپزخانه یک “مثلث کاری” بین اجاق گاز ، یخچال و سینک ایجاد می کند که به طور معمول بین 15 تا 25 درجه زاویه دارد.

 

آشپزخانه شما بسته به نیاز شما می تواند چندین مثلث کاری داشته باشد. چیدمان آشپزخانه در بالا سه حالت دارد: یک منطقه اولیه برای تهیه غذا (به رنگ آبی) ، یک منطقه دوم برای پخت و پز (با رنگ قرمز) و یک منطقه سوم برای گردش در آشپزخانه (به رنگ زرد). این طراح اطمینان حاصل کرد که هرگونه ترافیک از طریق آشپزخانه در تهیه غذا اختلال ایجاد نمی کند.

 

2. آشپزخانه خود را چند منظوره کنید

“شما همیشه در مهمانی ها مرا در آشپزخانه خواهید یافت” … احتمالاً خودتان این را شنیده و تجربه کرده اید. طی سال های اخیر ، آشپزخانه ها از منفعت طلبانه بودن و طرفدار همه کاره بودن ، مناسب برای سرگرمی و استراحت و همچنین آشپزی دور شده اند. یک طراح حرفه ای همیشه این نکته را در ذهن خود نگه داشته و به دنبال ایجاد یک طرح آشپزخانه باز و جذاب است و می تواند سرگرمی و آشپزی را به طور همزمان تسهیل کند.

یکی از نکات مورد علاقه ما در طراحی آشپزخانه ، قرار دادن یک جزیره آشپزخانه با صندلی است. این یک منطقه دعوت کننده است که در آن مهمانان و اعضای خانواده می توانند بدون داشتن استفاده از مثلث کار ، در آنجا استراحت و معاشرت کنند. پس از آن میزبان می تواند آشپزی و سرگرمی انجام دهد بدون اینکه مورد استثنا قرار گیرد.

 

پیشنهاد نویسنده:  کابینت آشپزخانه

 

طراحی آشپزخانه

 

3. کمدهای خود را در نظر بگیرید | زمینه طراحی آشپزخانه

بیشتر مردم به نحوه تخصیص یا استفاده از فضای کمد توجه کافی ندارند ، اما این یکی از جزئیات کلیدی است که به طراحی آشپزخانه آن حرفه ای جلوه می کند. چیدمان کمد شما باید با توجه به نحوه استفاده از فضا مرتب شود. مواردی را که معمولاً با هم از آنها استفاده می کنید نزدیک به یکدیگر قرار دهید.

مواردی را که اغلب استفاده می شود در جایی پیدا کنید که به راحتی قابل دسترسی باشند ، بنابراین نیازی به خم شدن نیست. حتی لمس ساده مانند بالا بردن و سازماندهی مجموعه ادویه جات ، به راحتی قابل مشاهده است که می تواند تجربه استفاده از آشپزخانه شما را بهبود بخشد.

یک طراح حرفه ای حتی ممکن است یک سیستم کمد آشپزخانه سفارشی نصب کند که به شما امکان می دهد از فضای کمد موجود خود برای حداکثر تأثیر استفاده کنید. اگر می تواند با کمدهای آشپزخانه خود خلاقیت ایجاد کند ، نترسید اگر این کار می تواند سهولت استفاده را آسان کند و استفاده از آشپزخانه شما را لذت بخش تر کند.

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت روکش چرمی

 

4. یک طرح طبقه ایجاد کنید

زمینه طراحی آشپزخانه | هر طراح آشپزخانه می داند که بهترین راه برای شروع هر پروژه آشپزخانه داشتن نقشه است. به این ترتیب می توانید قبل از رزرو پیمانکار ، طراحی آشپزخانه خود را برنامه ریزی کنید. گزینه های مختلف چیدمان را امتحان کنید ، وسایل ، پایان ها و کابینت ها را اضافه کنید و ببینید که بلافاصله به صورت سه بعدی چگونه به نظر می رسند!

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.