طراحی آشپزخانه و 9 اشتباه رایج- بخش اول

طراحی آشپزخانه و 9 اشتباه رایج- بخش اول

طراحی آشپزخانه و 9 اشتباه رایج | آشپزخانه جدید برای هر خانه ای سرمایه ای عظیم اما ارزشمند است. ظاهر و عملکرد هوشمندانه ای دارد ، که همیشه به دارایی شما ارزش افزوده می دهد. اما یک کاری که نمی خواهید انجام دهید فراموش کردن جزئیات دقیق تر است. این اغلب بارزترین مواردی است که ما هنگام طراحی آشپزخانه به سادگی فراموش می کنیم. مانند جایی که سطل های زباله می رود یا یخچال در هنگام آشپزی چقدر قابل دسترسی است.

وظیفه اصلی آشپزخانه طبخ و تهیه غذا است ، بنابراین باید بسیار کاربردی باشد. بنابراین مهم است که همیشه روند طراحی را با بررسی نحوه استفاده از فضا هنگام تهیه و پخت وعده های غذایی شروع کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت کلاسیک

 

هنگام طراحی آشپزخانه چه کاری نباید انجام دهید

1. فضای پیشخوان را فراموش نکنید | طراحی آشپزخانه و 9 اشتباه رایج

طراحی آشپزخانه

 

برنامه ریزی برای هر اینچ فضای قابل استفاده یک امر ضروری است. یک اشتباه بسیار رایج در طراحی آشپزخانه ، نداشتن فضای پیشخوان کافی برای کار است. ‘به یاد داشته باشید که اگر برای برنامه ریزی استفاده از آشپزخانه برنامه ریزی می کنید ، فضای کافی برای تهیه وعده های غذایی ، نمایش تمام وسایل خانه ، شستشو و فضای بالقوه برای غذا خوردن و معاشرت داشته باشید.

2. هرگز میزان ذخیره سازی خود را دست کم نگیرید

طراحی آشپزخانه و 9 اشتباه رایج | بر این اساس برنامه ریزی کنید و برای هر چیز یک مکان اختصاص دهید. از شیشه های ادویه گرفته تا کشوهای جدا کننده کارد و چنگال. اگرچه وسوسه افزودن به لیست می تواند عالی باشد. اما یک شاخص اولیه واضح شما را در مسیر خود قرار می دهد. با پایبندی به یک برنامه مشخص ، از وسوسه بیش از حد شلوغ کردن آشپزخانه کاملاً جدید خود جلوگیری می کنید.

Iain McColgan در B&Q توضیح می دهد: “کلید بیشترین میزان ذخیره سازی از آشپزخانه شما ، فکر کردن در مورد روش های هوشمندانه برای ادغام راه حل های ذخیره سازی در ملزومات موجود در آشپزخانه است. “به عنوان مثال ، پانل های مغناطیسی به استفاده از فضای دیوار استفاده نشده بین کابینت های دیواری و پایه کمک می کنند.”

با فکر دوباره بیرون از جعبه ، وی ادامه می دهد ، … برای وسایل حجیم تر ، باید مکان ذخیره سازی گوشه را نیز در نظر بگیرید. فضای ذخیره سازی که به راحتی در کابینت ها جای می گیرد ، به شما کمک می کند تا وسایل را به طور موثر ذخیره کرده و در صورت لزوم دسترسی به آنها آسان شود. ‘

“سرانجام ، استفاده از فضای کف را فراموش نکنید با در نظر گرفتن یک واگن برقی که فضای اضافی را هنگام تهیه غذا ایجاد می کند یا حتی می تواند به عنوان یک واگن برقی نوشیدنی در هنگام سرگرمی استفاده شود.” همه موارد قابل توجه در مورد ایجاد آشپزخانه ای که برای تأمین نیازهای شما سخت ترین کار را می کند.

 

پیشنهاد نویسنده:  کابینت آشپزخانه

 

3. از تهویه غافل نشوید

طراحی آشپزخانه

 

طراحی آشپزخانه و 9 اشتباه رایج | تهویه مناسب برای هر آشپزخانه مهم است ، خصوصاً در پخت غذاهای لذیذ روز به روز. پخت و پز ، به خصوص روی اجاق گاز ، می تواند بوی ماندگاری را به جای بگذارد که اگر تهویه نشود ، می تواند در سراسر خانه روان شود. در حالی که بوی غذای خانگی لحظه ای خوشمزه است. شما نمی خواهید بقیه خانه بوی آن را بدهند و جو را خراب کنند.

کارشناسان در Optiplan Kitchens توصیه می کنند. در یک سیستم تهویه مناسب سرمایه گذاری کنید که در جذب ناخالصی ها موثر باشد ، هوا را به گردش در آورد و به طور کلی آشپزخانه شما را تمیز نگه دارد. سعی کنید به سراغ محصولات ارزان قیمت نروید که فقط جریان هوا را دوباره چرخانده و انرژی زیادی را مصرف می کنند. همیشه یک راه حل وجود دارد که سطح سر و صدا و مصرف انرژی را به حداقل می رساند. ”

 

4. از انباشته شدن زباله خودداری کنید | طراحی آشپزخانه و 9 اشتباه رایج

کاملاً واضح به نظر می رسد. اما وقتی صحبت از زباله می شود. زیرا کم زرق و برق ترین قسمت است ، سطل های زباله اغلب نادیده گرفته می شوند. با توجه به اینکه پسماند کاملاً اجتناب ناپذیر است باید به عنوان یک اولویت در نظر گرفته شود ، حتی اگر اکنون به بازیافت جداگانه ، غذا و دفع عمومی نیاز داریم.

بهترین راه حل سطل های یکپارچه یا حداقل کمد برای پنهان کردن سطل های آزاد است. پنهان کردن نه تنها وجود زباله ، بلکه همچنین به مهار بو کمک می کند. هنگامی که فضای اختصاص داده شده در مرحله برنامه ریزی تخصیص داده نشود ، تنها گزینه مناسب یک سطل آشغال مستقر در نمایش است. خوشبختانه اکنون می توانید راه حل های شیک بخرید ، اما اگر این بخشی از برنامه نبود ، وقتی متوجه شدید از دفع زباله چشم پوشی کرده اید ، شما را راضی نخواهد کرد.

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت روکش چرمی

 

5. صرفه جویی در نور

طراحی آشپزخانه

 

طراحی آشپزخانه و 9 اشتباه رایج | مانند اکثر اتاق ها ، تهیه نور مناسب برای استفاده کاربردی و همچنین زیبایی ظاهری بسیار مهم است. آماده سازی غذا به نور مستقیم و روشن تری نسبت به فضای غذاخوری داخل آشپزخانه نیاز دارد. نورافکن های مخفی شده در زیر کابینت های دیواری و سقف هنوز هم محبوب ترین و کاربردی ترین گزینه برای استفاده در کل هستند. می توان آنها را براساس وظایف گروه بندی کرد و با کلیدهای کم نور استفاده کرد تا بتوانید در یک لحظه جو را تغییر دهید.

همچنین ممکن است بخواهید نورپردازی ازاره را در نظر بگیرید. نوارهایی که در امتداد پایه کابینت شما قرار دارند می توانند نور ظریفی را فراهم کنند که پس از ساعت ها آشپزخانه شما را روشن می کند. اگر بخواهید برای یک میان وعده نیمه شب دزدکی حرکت کنید ، مفید است!

برای مناطقی از آشپزخانه که خانواده و دوستان در آن جمع شده اند ، نورپردازی به سبک اتاق نشیمن را در نظر بگیرید. آویزها ، مانند چراغ های روی میز در بوفه ، منبع نور کانونی بیشتری را ایجاد می کنند. باعث ایجاد فضای می شوند.

وقتی می خواهید آن چراغ های بیانیه کانون توجه شوند ، نورافکن های بالای سر را می توان خاموش یا کم نور کرد.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه انزو

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.