چوب ام دی اف چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

چوب ام دی اف چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

چوب ام دی اف | MDF چیست؟

MDF مخفف تخته فیبر با تراکم متوسط ​​است و از تکه های چسب ، موم و رزین های شکسته ساخته شده است. از دما و فشار بالا برای ایجاد صفحه هایی متراکم و محکم استفاده می شود. این ماده متداول است که توسط یک سازنده کابینت در کلگری برای درب کابینت و سایر پروژه های ساختمانی استفاده می شود.

پیشنهاد نویسنده: کابینت کلاسیک، کابینت روکش چرمی، کابینت آشپزخانه

 

MDF Board چیست؟

برای افرادی که جایگزین ارزان تر اما همچنان قوی را برای چوب جامد ترجیح می دهند ، MDF Wood وجود دارد. چوب MDF چیست؟

MDF مخفف نوعی چوب مهندسی شده است. نام کامل آن تخته فیبر متوسط ​​است. MDF شامل صفحات نازک ساخته شده از الیاف چوب ، رزین و موم است. وقتی صحبت از چوب مهندسی می شود ، MDF غالباً یک سطح بالاتر از تخته سه لا در نظر گرفته می شود. این متراکم تر ، قوی تر و با دوام تر است. به همین دلایل ، تقریباً به اندازه چوب جامد کاربرد دارد.

بسیاری از صاحبان خانه تمایل دارند که MDF Wood را با نگاهی پایین ببینند که وقتی در برابر چوب جامد اندازه گیری می شود عملکرد ضعیفی دارد. اما همانطور که در ابتدا ذکر کردیم ، هر دو چوب جامد و MDF چوب دارای نقاط خوب و بد هستند. شرایطی وجود دارد که MDF گزینه برتر است.

قبل از بیان نکات مثبت و منفی MDF Wood ، ذکر این نکته مهم است که انواع مختلفی از این چوب مهندسی شده وجود دارد. از نظر تراکم ، اندازه ، نوع چسب ، میزان رطوبت ، گونه های چوبی و ضخامت آنها متفاوت است. هر چه تخته MDF ضخیم تر و متراکم تر باشد ، هزینه بالاتری نیز دارد.

 

کابینت ام دی اف

 

مزایای کابینت های MDF | چوب ام دی اف

بسیاری از سازندگان کابینت ام دی اف را ترجیح می دهند و این مزایای بی شماری را به صاحبان خانه ارائه می دهد. نگهداری و تمیز کردن درب های کابینت MDF آسان است زیرا به محصولات تمیز کننده ویژه یا لکه های اضافی نیاز ندارند. سطح MDF صاف و صاف است ، هنگامی که دست خود را بر روی آن قرار می دهید و رنگ آمیزی آن را راحت تر می کنید ، احساس زیبایی می دهد. سفارشی سازی MDF نیز آسان است بنابراین می توانید سبک درب کابینت را که برای خانه شما بهترین است انتخاب کنید.

 

تفاوت بین چوب و MDF

ام دی اف دارای خواص مشابه چوب جامد است ، اما فاقد دانه چوب است ، از جمله حلقه ها و گره هایی که چوب را منحصر به فرد می کند. درهای کابینت ساخته شده با MDF دارای روکش یکنواختی هستند که برای نقاشی ایده آل است. اگر ظاهر چوب جامد را می خواهید ، می توان یک روکش چوبی یا ورقه ورقه به درهای کابینت اضافه کرد. MDF مانند چوب جامد تاب نمی خورد و ترک نمی خورد و می تواند در برابر آب بسیار مقاوم باشد. همچنین معمولاً هزینه آن کمتر از استفاده از چوب جامد است.

 

چرا تخته MDF انتخاب می شود؟

در خانه ها از MDF Wood بیشتر در ساخت درب کابینت استفاده می شود. در حقیقت ، کابینت های چوبی جامد درهای MDF را انتخاب می کنند. دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد.

 

MDF Wood تار و ترک نمی خورد.

MDF مانند چوب در صورت نوسانات دما و رطوبت منبسط و منقبض می شود. اما بر خلاف Wood ، MDF تاب نمی یابد. این به این دلیل است که هیئت مدیره ، به لطف ساختار خود ، به عنوان یک واحد حرکت می کند. حتی با تغییر شدید رطوبت و دما ، نگران آسیب دیدن درب کابینت نخواهید بود.

 

تخته MDF از ذرات بسیار ریز ساخته شده است به این معنی که دانه قابل توجهی ندارد.

این نتیجه به خصوص و هنگامی که تخته رنگ شده است ، یک پایان بهتر و صاف است. اگر می خواهید درهای کابینت را رنگ آمیزی کنید ، ما MDF را بیش از چوب جامد توصیه می کنیم.

راحت تر برای شخصی سازی درب کابینت در سبک های متنوعی ارائه می شود.

درهای کابینت به سبک شاکر ، درهای تخت با صفحه تخت ، درب های داخلی ، درهای برجسته و موارد دیگر وجود دارد. سهولت سفارشی سازی تخته های MDF تشکر از این تنوع است. تخته MDF به دلیل ساختار خود می تواند به روش های مختلفی بریده و حفاری شود و هیچ آسیبی نبیند.

برخی از تخته ها مقاومت در برابر آب بهتری دارند.

اگر قصد دارید از تخته MDF در مناطق با رطوبت بالا مانند حمام استفاده کنید ، می توانید تخته های MDF تهیه کنید که به طور خاص ساخته شده اند تا در برابر آب بسیار مقاوم باشند.

در اندازه های بزرگتر از چوب جامد موجود است.

اگر پروژه ای دارید که به یک قطعه چوب بزرگ و بدون درز نیاز دارد ، MDF گزینه پیشنهادی است. به شباهت های MDF با چوب جامد در Wellborn Cabinets نگاهی بیندازید.

MDF اغلب ارزان تر از چوب جامد است.

اما هنوز هم به همان اندازه قوی است و با نگهداری مناسب می تواند مدت زیادی دوام داشته باشد.

 

از طرف منفی ، MDF Board به راحتی خراشیده می شود و پس از این ترمیم نمی شود. این بر خلاف چوبی است که می توان آنرا سمباده زد تا از بین بردن هرگونه آسیب سطح. علاوه بر این ، MDF Boarddo هنگام قرار گرفتن در معرض گرمای شدید عملکرد خوبی ندارد زیرا مواد اصلی آسیب می بینند. به همین دلیل MDF Board ماده خوبی برای مبلمان فضای باز نیست.

 

کابینت ام دی اف

 

جایی که از صفحه MDF استفاده می شود | چوب ام دی اف

MDF بیشترین کاربرد خود را در کابینت آشپزخانه پیدا می کند. اکثر کابینت های آشپزخانه از عناصر چوب جامد و MDF تشکیل شده اند. تخته MDF معمولاً به دلایلی که در بالا ذکر شد ، روی درها و تخته های داخلی دیده می شود (رنگ راحت تر ، تمیزتر تمیز نمی شود ، تار نمی شود و غیره).

اما این فقط آشپزخانه ای نیست که MDF در آن کاربرد دارد. در حمامی که رطوبت زیادی وجود دارد ، MDF انتخاب ارجح بر چوب جامد است. این به این دلیل است که با تغییرات رطوبت و دما در حمام آسیب نمی بیند. هنگام تهیه MDF برای استفاده در حمام یا هر محیط مرطوب دیگر ، بررسی کنید که مخصوصاً در برابر رطوبت مقاوم باشد. تخته های ام دی اف طبیعی در تماس با آب به راحتی آسیب می بینند.

چوب ام دی اف

برای محافظت در برابر آتش ، تخته MDF مقاوم در برابر آتش توصیه می شود. گرچه این نوع MDF در مناطق تجاری بیشتر دیده می شود ، همچنین می توان از آن در خانه برای محافظت در برابر آتش به ویژه در مکان هایی مانند آشپزخانه و اتاق خواب استفاده کرد

نکته دیگر هنگام استفاده از تخته MDF ، مقایسه آن با تخته سه لا است. این لزوماً مقایسه ای نیست که برای کابینت آشپزخانه انجام می دهید ، اما در موارد دیگر ساخت و ساز انتخاب تخته سه لا در مقابل MDF ممکن است انتخابی باشد که باید در نظر بگیرید.

MDF همچنین می تواند صرفاً برای اهداف زیبایی استفاده شود. یک مثال خوب در این مورد ، لکه بینی است. برخلاف سالهای گذشته که چوب تنها ماده ضد آفتاب استفاده می شد ، امروزه انواع مختلفی از مواد از جمله تخته MDF استفاده می شود. روکش ام دی اف در بسیاری از سبک ها می تواند سفارشی باشد و در آشپزخانه ، اتاق نشیمن یا حتی سرویس بهداشتی نیز قابل استفاده باشد.

 

کابینت ام دی اف

 

چوب ام دی اف

منطقه دیگری که از MDF استفاده می شود قفسه بندی است. چه داخل کابینت باشد ، چه قفسه دیواری باز یا قفسه کتاب ، MDF به دلیل سطح صاف ترجیح داده می شود. اما در مورد قرار دادن وزن زیاد روی آن مراقب باشید زیرا با گذشت زمان ممکن است آویزان شود. اگر قصد دارید وزنه های سنگینی را روی قفسه های MDF قرار دهید ، تقویت آن را با چوب جامد در نظر بگیرید.

سرانجام ، از MDF به عنوان ماده ای برای درب های داخلی و خارجی بسیار استفاده می شود. تخته های MDF مخصوص ساخته شده اند که شیک ، مقاوم و با دوام هستند. در واقع درب های MDF می توانند گزینه های سفارشی سازی بیشتری نسبت به درب های جامد چوبی ارائه دهند.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.