کابینت روکش دار و چوب ساده

کابینت روکش دار و چوب ساده

کابینت روکش دار و چوب ساده | کابینت های چوبی روکش در مقابل کابینت چوب ساده

روکش دار و چوب ساده | بیش از هر ویژگی دیگری ، کابینت هایی که متناسب انتخاب می کنید سبک و احساس اتاق شما را تنظیم می کند. طرح ها و مواد بسیاری وجود دارد که می تواند مورد استفاده قرار گیرد ، اما از جمله متداول ترین آن ها کابینت های چوب روکش و چوب ساده است.

یک عامل قابل توجه در انتخاب اینکه آیا به دنبال یک کابینت چوبی روکش یا یک کابینت چوب ساده بروید ، ظاهر زیبایی است. شما باید با چیزی متناسب با سبکی که دنبال می کنید بروید ، اما عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت کلاسیک، کابینت روکش چرمی، کابینت آشپزخانه

 

کابینت های چوبی روکش چیست؟

 

کابینت روکش دار و چوب ساده

 

کابینت های چوبی روکش معمولاً از دو نوع مختلف چوب ساخته می شوند. نوارهای نازک یک نوع چوب (به طور معمول چوب سخت) معمولاً بر روی چوب ارزان تری که برای بدنه اصلی کابینت استفاده می شود چسبانده می شوند. این به این معنی است که کابینت ظاهری دارد که از چوب گران تری ساخته شده اما ساخت آن بسیار کم است. همانطور که از چوب واقعی ساخته شده است ، می توان آن را سنباده ، رنگ آمیزی و رنگ آمیزی کرد – دقیقاً مانند هر چوب دیگر ، بنابراین کابینت به نظر می رسد اصلی است و به نظر نمی رسد پلاستیکی یا جعلی باشد ، همانطور که می تواند با یک پوشش ورقه ای انجام دهد.

کابینت های ساده چوب چیست؟

 

کابینت روکش دار و چوب ساده

 

کابینت روکش دار و چوب ساده | کابینت های چوبی ساده فقط همین هستند که از یک نوع چوب ساده ساخته شده اند. می توان دقیقاً مانند هر محصول چوبی دیگر آن را سنباده زد ، رنگ آمیزی کرد ، رنگ آمیزی کرد ، تصفیه کرد و لاک زد.

چوب ساده

چوب ساده ماده اصلی مبلمان برای هزاره ها بوده است. برای اهداف تعریف ، چوب ساده به چوب طبیعی اشاره دارد در حالی که اصطلاح “چوب مهندسی” به انواع دیگر مواد مبتنی بر چوب مانند MDF Board اشاره دارد. در حالی که چوب ساده فقط از چوب تشکیل شده است ، چوب مهندسی شده ترکیبی از چوب واقعی ، روکش ، الیاف ، رزین و چسب است.

مزایای چوب ساده

مقاومت و دوام

چوب ساده به طور چشمگیری محکم و محکم است. اگر به دنبال خرید چیزی هستید که برای چندین دهه طول بکشد ، مبلمان چوبی ساده عالی است. چوب ساده آنقدر محکم است که در تمام دنیا از آن برای برپایی کل ساختمان ها و حتی پل ها استفاده شده است. البته ، انواع مختلف چوب از مقاومت بالایی برخوردارند. به عنوان مثال ، بلوط قوی تر است و ماندگاری بیشتری نسبت به سرو دارد.

زیبایی شناسی

از نظر شکل ظاهری ، چوب ساده از نظر زیبایی بی نظیر است. این یک دانه زیبا دارد که منجر به زیبایی مبلمان می شود. اگر زیبایی و سبک برای شما اولویت اصلی است ، چوب ساده یک انتخاب محکم است. اما درست مانند استحکام و دوام ، انواع مختلف چوب از نظر زیبایی شناسی متفاوت هستند. به عنوان مثال ، در حالی که بلوط قرمز از بلوط سفید قوی تر است ، بلوط سفید بیشتر استفاده می شود زیرا ظاهر آن بهتر است.

سفارشی سازی

هنگام استفاده از چوب جامد ، مبلمان را می توان به روش های مختلفی از جمله شکل ، پایان و رنگ سفارشی کرد.
ارزش – ارزش مبلمان ساخته شده از چوب ساده بیشتر از مبلمان ساخته شده از چوب مهندسی است ، اگرچه در برخی موارد مبلمان MDF می توانند بسیار گران قیمت باشند. برای صاحبان خانه که می خواهند قیمت بهتری برای خانه خود بدست آورند ، افزودن عناصر چوب ساده می تواند برچسب قیمت را افزایش دهد.

تنوع

انواع مختلفی از چوب وجود دارد که هر کدام از نظر مقاومت ، هزینه و شکل ظاهری متفاوت هستند. می توانید نگاهی به گالری پروژه ما بیندازید تا در مورد گزینه های کابینت خود ایده بگیرید. این را با انواع مختلفی از لکه ها و پوشش ها ترکیب کنید. می توانید چیزی بسیار منحصر به فرد برای خانه خود پیدا کنید.

کابینت روکش دار و چوب ساده

 

معایب چوب ساده

آسیب رطوبت

در حالت ناتمام ، چوب ضد آب نیست. در حالی که جنگل های مستحکم تری مانند بلوط قرمز می توانند در معرض رطوبت مداوم قرار بگیرند ، بیشتر چوب ها آسیب می بینند. برای محافظت از چوب ، معمولاً باید از ضد آب استفاده شود.

تاب خوردن و ترک خوردن

چوب با تغییر دما و رطوبت تمایل به انبساط و انقباض دارد. نتیجه تمایل به تاب خوردن یا حتی ترک خوردن مبلمان چوبی ساده هنگام قرار گرفتن در معرض نوسانات دما و رطوبت است. هنگام رنگ آمیزی چوب ترک خوردگی حتی بیشتر قابل مشاهده است. با گذشت زمان ، سازندگان چوب روش ها و فن آوری های ساختاری را ایجاد کرده اند که تاب و ترک خوردگی را به حداقل می رساند.

آلودگی به اشکالات

چوب ساده نسبت به چوب مهندسی در معرض حمله آفات آسیب پذیرتر است. برای محافظت از چوب به نگهداری منظم و اتمام مناسب نیاز دارد.

 

کابینت روکش دار و چوب ساده

 

چوب روکش در مقابل چوب ساده – کدام یک را انتخاب کنید؟

هنگامی که کابینت های جدید خود را انتخاب می کنید ، تعدادی از جزئیات موافق و مخالف کابینت های چوب روکش و چوب ساده وجود دارد. انتخاب یکی به عوامل خاصی بستگی دارد:

بصر‌‌ی

اگرچه چوب روکش طبیعی به نظر می رسد ، اما گاهی اوقات می توان تشخیص داد که چوب روکش است. با این حال ، ممکن است فقط شما متوجه تفاوت شوید.

تصفیه چوب

هر دو نوع کابینت می توانند چوب را سنباده، لکه دار یا رنگ آمیزی کنند تا ظاهر کلی را تغییر دهد.

وزن

با توجه به نوع چوبی که انتخاب می کنید ، کابینتهای چوبی ساده معمولاً بسیار سنگینتر از چوب روکش هستند. اگرچه ممکن است جابجایی کابینت های چوبی ساده دشوارتر باشد. اما بسیاری از مردم احساس یک کابینت چوبی سنگین تر را دوست دارند.

ساییدگی و فرسایش

ساییدگی و پارگی کابینت ها بستگی زیادی به نوع چوبی دارد که استفاده می شود. برخی شکایات از تاب برداشتن کابینت های چوبی روکش در طی یک دوره خاص وجود دارد. خصوصاً اگر در آشپزخانه. مکان مرطوب دیگری هستند یا اگر تهویه مطبوع ندارید و در یک منطقه گرم و مرطوب زندگی می کنید. همچنین لازم به یادآوری است که در این شرایط چوب جامد خطر تاب خوردگی را نیز دارد. کابینت های چوبی ساده ساخته شده از چوب نرم مانند کاج مستعد فرسودگی در گوشه ها و لبه ها هستند و همچنین به راحتی دندان می شوند. چوب روکش کمتر دچار این مشکل می شود زیرا معمولاً از چوب سخت تری ساخته می شود.

 

کابینت روکش دار و چوب ساده | تصمیم گیری در مورد کابینت مناسب شما یک انتخاب شخصی است که به سلیقه و مناسب بودن خانه شما می رسد. با آگاهی از عوامل می توانید تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما بهتر است.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.